Як за новими правилами призначатимуть субсидії пенсіонерам

Кабінет Міністрів України прийняв рішення, відповідно до якого пенсіонерам, які припинили працювати в цьому році та не мають інших доходів, крім пенсії, при розрахунку розміру субсидії не будуть враховувати дохід за увесь минулий рік, а братимуть до уваги лише розмір щомісячної пенсії. Про це в ході прямої телефонної лінії Урядового контактного центру заявив міністр соціальної політики Андрій Рева.

За його словами, цим рішенням Уряд відреагував на чисельні звернення українців, які в 2015 році працювали та отримували заробітну плату, або, скажімо, зарплату і пенсію, а в 2016 році з тих чи інших причин залишили роботу і отримують єдиний вид доходу – пенсію.

"У людей це викликало нерозуміння, чому беруться до уваги їх доходи, які не відповідають сьогоднішньому дню. Мовляв, чому при розрахунку розміру субсидії у 2016 році враховується дохід за весь 2015 рік, якого в реальності у людини сьогодні немає. Тому прийнято соціально справедливе рішення – піти назустріч пенсіонерам в той час, як їх доходи знизилися у порівнянні з минулим роком", – зазначив Рева.

Найближчим часом це рішення вступить у дію. І, таким чином, усім непрацюючим пенсіонерам, які звернуться за призначенням житлових субсидій з вересня цього року, субсидія буде призначена за новими правилами, – виходячи лише з розміру щомісячної пенсії, а не сукупного доходу за увесь 2015 рік.

Цей крок дозволить усунути певні незручності, пов’язані з можливістю отримання субсидій, для пенсіонерів. Втім, він вирішує лише один із аспектів проблеми, і в cубсидійній сфері залишається ще багато невирішених питань.

Читайте все новости по теме "Блог о жизни" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги