Сильний український ген - страшенно ненавидіти зрадників

51.7т

Україна посідає перше місце за кількістю українських народних пісень в світовому музичному архіві ЮНЕСКО. Українську мову визнають однією з найспівучіших мов світу. Кожен третій українець співає, і тому народ любить і поважає добре і задушевно співаючих. Загалом, історичне ставлення до музики в української нації особливе - на генному рівні.

Ще один настільки ж сильний український ген - страшенно ненавидіти зрадників. Національний український герой Тарас Бульба - батько, який показово страчує свого сина за зраду. За це Тараса Бульбу ми поважаємо, і тому в усі часи це обов'язковий шкільний твір М. В. Гоголя.

І тому уявіть, яку гримучу суміш почуттів нації на генетичному рівні викликають ті співаючі українські зірки шоу-бізнесу, які в роки російсько-української війни виступають в Кремлі і, особливо, в окупованому Криму.

Для українців дуже важливими стали нещодавня відмова Scorpions від виступів в Криму, а Мадонни - взагалі від виступів у Росії. Це – певна потужна емоційна підтримка до Дня Незалежності України від топ-зірок світового рівня. Це, по суті, їхня відповідь на проведений не так давно російським шоу-бізнесом в "Артеку" міжнародний фестиваль "Дитяча Нова Хвиля", і показову принизливу поразку у ньому українців-колаборантів - Анни Тринчер і групи Smile. Повернутися з крупного фестивалю без будь-яких нагород (хоча б третє місця) - такого не траплялося з часів заснування найстарішого фестивалю СНД "Слов'янський базар" у 1992 році, оскільки генетично українці традиційно добре співають і складають значну частину шоу-бізнесу російського.

Ще один ген, без якого неможливо уявити українську націю - толерантність. Чим у всіх сферах життя, особливо в шоу-бізнесі, без докорів користується Кремль. Росія дуже добре знає, що музика, толерантність і національна гордість - вразливі риси українців, і Кремль не даремно довгий час прикормлював український шоу-бізнес великими гонорарами і висмоктував кращих з кращих собі.

Біч нації сьогодні - неприхована промосковська орієнтація значної частини українського шоу-бізнесу. Тих артистів, які, за висловом Кобзона, "годуються" в Росії. Вкрай великий, на жаль, їх список: Ані Лорак, Таїсія Повалій, Потап і Настя Каменських, Лобода, Джанго, Вєрка Сердючка, "Грін Грей", Коля Серьга, Ольга Сумська, Віра Брежнєва, Надія Грановська, режисер Алан Бадоєв та інші. Добре, що хоч не всі з них клянуться у безоглядній любові.

Мабуть, найбільшим показовим самокатуванням і іміджевим непорозумінням (в очах іноземних дипломатів, наприклад) в День Незалежності України-2015 напевно стане Святковий концерт, який традиційно люблять дивитися українці. На "Інтері", одному з центральних українських телеканалів, їх вітатимуть ті, чия симпатія і поклоніння Москві нині не викликає сумніву навіть у сліпого. Цікаво, що співати при всьому цьому вони будуть українську класику.

Народна артистка України Ірина Білик - визнана зірка українського шоу-бізнесу. Під час того ж сумнозвісного фестивалю "Дитяча Нова Хвиля" у окупованому Криму з нею зробив селфі та гордо виклав в Інстаграм Філіп Кіркоров, у якого на пальці красувався срібний перстень "Розуміючи Путіна" (який українці тут же прозвали "перстень ПТН-ПНХ"). Крім того, формально Білик порушила українське законодавство, перетинаючи кордони анексованого Криму літаком з Москви. Зараз патріотично налаштована громадськість з інтересом чекає, чи зважиться українське МВС покарати популярну співачку? Крім цього, Ірина Білик такого наговорила після фотографії Кіркорова в ранковому національному ефірі, що в українському сегменті інтернету відразу ж стала володаркою сатиричного терміна "леопардові лосини" (натяк на торішню леопардову фотосесію промосковськи налаштованої Ані Лорак).

Але найголовніше обурення 24 серпня, в день Незалежності України, однозначно викличе колись другий номер у виборчому списку "Партії регіонів" - народна артистка України Таїсія Повалій, яка на концерті для "Інтера" співатиме "Пісню про матір". Це в той час, коли українські матері втрачають своїх синів у боях з російсько-террористичними військами, а сама Таїсія Повалій гастролює по Далекому сходу Росії. Додатково продюсер співачки і за сумісництвом її чоловік Ігор Ліхута не соромлячись заявив, що вони з Таєчкою "як не змінювали свою позицію, так і не міняємо" (у тому числі і про Майдан): "У нас є на це право" . А потім ще й почав як дівка нити, як їх, бідолах, погано годує улюблена Україна і не забезпечує такою кількістю концертів та корпоративів (ймовірно, як за часів всевладдя "Партії регіонів"). Забувши при цьому, однак, скільки потрібних комусь законів у Парламенті було підписано "депутатом Повалій" і скільки суммарно на цьому пара продюсер-співачка заробила грошей. Парламентські журналісти можуть легко назвати ці цифри, але наразі потреби в цьому у суспільства нема.

Загалом, телеканал "Інтер" сподівається на скажені рейтинги, і, звичайно ж, він їх отримає, тому що, повторюся, українці дуже музична нація.

Але активна українська громадськість не здається, і потроху робить свою справу. І цю позицію артисти бачать і чують. Наприклад, відразу після опублікування Ані Лорак фотографії з привітаннями до дня народження Ротару, де вона зображена разом з Софією Ротару, Софія Михайлівна миттєво озвучила свою проукраїнську позицію. І на з’йомках концерту до Дня Незалежності ні з ким з україно-московських колег зустрічатися не захотіла.

Після втручання громадськості в Одесі, в тому самому клубі "Ібіца", який відомий протестними акціями проти виступу Ані Лорак минулого року, був скасований концерт ще однієї російської реп-зірки Тіматі, який не приховуючи підтримує політику Путіна і Кадирова - тут допомогла однозначна позиція Михайла Саакашвілі.

І ще факт. Днями на угорському рок-фестивалі Sziget соліст популярної української рок-групи "Гайдамаки" Олександр Ярмола, зустрівши Горана Бреговича, популярно йому пояснив, що зірки такого рівня не повинні захищати позицію окупанта і давати концерти в Криму. Вуха у Бреговича, подейкують, були червоними. Задумався? ..

Підключилися й патріотичні юристи. На Кіркорова з його особливим перснем, який обзавівся званням народного артиста України у часи президентства Ющенка за підготовку своєї куми Ані Лорак до "Євробачення", вже готують подання про позбавлення цього самого звання. Доведуть справу до логічного кінця чи ні - покаже час. Хоча знаючи, який Кіркоров майстер піару, не здивуюся, якщо в день вирішення питання або напередодні він і сам відмовиться від цього звання. Ну, поміркуйте: як же може людина, гордо носить на пальці перстень з ліком великого Путіна, при цьому носити якесь незрозуміле звання, порочить честь і гідність того, хто на цьому персні зображений? Некошерно, так би мовити, для болгарина, який себе поважає. Візьмуся стверджувати, що зважся Кіркоров на таке, новина підірве російські ЗМІ зовсім не так, як дует Лепса та "Грін Грей". (Новини про те, що його позбавив звання Президент Порошенко я, до речі, схильний передбачити більш "скромний" рейтинг.)

Наступний, після шоу-бізнесу, інтерес для глядача інших культурних уподобань - театр. На вересень у Києві та Одесі, цих історично театролюбних українських містах, заплановані гастролі постановки з відомою російською актрисою Іриною Алфьоровою, яка не соромиться фанатично підтримувати політику свого президента, в тому числі й по відношенню до Криму. Столична театральна аудиторія це знає. Місцем проведення гастролей у Києві обраний легендарний концертний зал в самому центрі Майдану - МЦКМ "Жовтневий палац".

Невже організатори забули, які перед ПК "Україна" були акції протесту футбольних фанатів проти концертів Ані Лорак, народної артистки України з відверто промосковською позицією? Доречі, до Лорак в українців по всьому світу тепер особливе ставлення: Лорак переслідують протестні концерти, ліквідація іменної зірки на "Алеї Слави" у рідних Чернівцях, а недавно українці в американському Чикаго опублікували заклик до акцій протесту проти концерту Лорак, який намічений на 17 січня 2016 року. За повідомленнями, вони обмірковують, як юридично цьому перешкодити.

І говорячи про тих, хто у цей важкий для України час, м'яко кажучи, не виявляє своїх патріотичних почуттів, догоджаючи вуха окупантів, не можу не згадати про тих, для кого Батьківщина важливіше грошей. Наприклад, про Еріку та величезні артистичні команди, що виступали для українських солдатів в зоні АТО, або ж про невтомну Настю Приходько з її концертним туром по США, чи Катю Бужинську, чий європейський тур по Європі пам’ятають всі українці Європи. Загалом, до честі українського шоу-бізнеса - багатьох можна назвати, і їх набагато більше, ніж колаборантів...

Напередодні Дня Незалежності України українські патріоти в соціальних мережах в черговий раз відкрито попереджають будь-яких концертно-театральних організаторів про те, щоб вони забули запрошувати на священні українські території адептів режиму російського диктатора, і щоб завжди пам'ятали, що поруч знаходяться фанати "Динамо" і велика кількість небайдужих до питань честі киян. Які дуже швидко, якщо треба, зберуться ...

Читайте все новости по теме "Блог шоубиз" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги