newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img
Михаил Гончар
Михаил Гончар
эксперт по вопросам энергетики, президент Центра глобалистики "Стратегия XXI"

Блог | Чи переживе "Укрнафта" ціну бареля $25?

Чи переживе 'Укрнафта' ціну бареля $25?

Коли ми говоримо, що існують країни, які себе складно почувають через високу собівартість видобутку нафти, то у цьому переліку класично називають Еквадор з Венесуелою. Але і у нашій країні нафтовидобуток старий, його собівартість, звичайно, вища, ніж на Аравійському півострові чи навіть у Росії.

Але для того, щоби зрозуміти, чи ціна в $25 за барель є для "Укрнафти" якоюсь граничною, для цього треба знати, якою є реальна собівартість видобутку. І це питання має стати предметом певного аудиту, треба дуже уважно з`ясувати: український барель коштує 25, 23, чи, може, 15 доларів?

Цілком можливо, проблему перебільшують: я не можу цього ні підтвердити, ні спростувати. У нас немає підстав не довіряти топ-менеджменту "Укрнафти". Це з одного боку. Але з іншого боку, існує чудове правило: довіряй, але перевіряй.

Видео дня

Ми мусмимо чітко розуміти, як саме виведена цифра собівартості, на чому вона базується.

Безперечно, на деяких нафтових свердловинах собівартість видобутку може бути і навіть значно більшою, ніж 25 доларів за барель. Я це допускаю. Могли бути пікові ціни по певній групі свердловин з високою собівартістю – і це у цілому перенесено на всю компанію. Для об’єктивних висновків треба оперувати точними цифрами.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...