Коли ми говоримо, що існують країни, які себе складно почувають через високу собівартість видобутку нафти, то у цьому переліку класично називають Еквадор з Венесуелою. Але і у нашій країні нафтовидобуток старий, його собівартість, звичайно, вища, ніж на Аравійському півострові чи навіть у Росії.

Але для того, щоби зрозуміти, чи ціна в $25 за барель є для "Укрнафти" якоюсь граничною, для цього треба знати, якою є реальна собівартість видобутку. І це питання має стати предметом певного аудиту, треба дуже уважно з`ясувати: український барель коштує 25, 23, чи, може, 15 доларів?

Цілком можливо, проблему перебільшують: я не можу цього ні підтвердити, ні спростувати. У нас немає підстав не довіряти топ-менеджменту "Укрнафти". Це з одного боку. Але з іншого боку, існує чудове правило: довіряй, але перевіряй.

Ми мусмимо чітко розуміти, як саме виведена цифра собівартості, на чому вона базується.

Безперечно, на деяких нафтових свердловинах собівартість видобутку може бути і навіть значно більшою, ніж 25 доларів за барель. Я це допускаю. Могли бути пікові ціни по певній групі свердловин з високою собівартістю – і це у цілому перенесено на всю компанію. Для об’єктивних висновків треба оперувати точними цифрами.

Читайте все новости по теме "Экономический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости