Твердопаливний котел має право на існування, адже це один з видів отримання тепла і частково електроенергії. Окрім того, це дає людині можливість частково зекономити, або ж зробити вигляд, що вона економить … ну або ж переконати самого себе у тому, що вона економить і бере участь у "загальній енергоефективній програмі" (не існує).

Особисто я вважаю, що користуватися в будинку хорошим сучасним котлом, не обов’язково іноземного виробництва, вигідно… якщо він газовий (навіть за умови невиправдано високої ціни на газ) . Просто якщо порівняти по ефективності, по затратах, то газовий котел вигідніший, аніж твердопаливний приблизно на 20%.

Окрім того, газовий котел – це сучасний формат ведення господарства і енергопостачання будинку, адже він не передбачає постійного обслуговування. Та й проблем з газом виникають рідше. А ще перед тим як робити свій вибір слід порівняти ціни на газ, дерево і вугілля. Якщо ви це зробите, то помітите, що ціни на дерево і вугілля автоматично підтягуються до ціни природного газу. Тому використовувати твердопаливний котел вигідно насамперед людям, у яких є доступ до дешевого вугілля чи газу. Але таких людей небагато та й вигідно це також ненадовго: активне користування такими котлами буде доти, доки в Україні гостро не постане питання забруднення довкілля. Згадайте нещодавній конфлікт у Польщі, коли через величезну кількість людей, які опалюють свої домівки вугіллям у місті виник смог. Саме тому не виключаю, що через деякий час питання регулювання використання котлів постане й в Україні.

Ще один розповсюджений міф щодо застосування твердопаливних котлів стосується того, що люди думають, що їх можна завантажити і не слідкувати за роботою системи декілька днів чи тиждень. Але це неможливо. У мене є конкретний приклад: мій хресний батько, який користується таким котлом мусить контролювати процес 2-3 рази на день, адже він не є зовсім автономним (най автономніші котли – електричні). Так що більшою мірою використання таких котлів можливе за умови, якщо хтось постійно є вдома. Так що питання вигідності того чи іншого котла дуже риторичне.

Щодо питання заохочення використання твердопаливних котлів, то тут також не все просто. Слід наголосити на тому, що сума, яку виділяють на енергоефективні програми держбанки не перевищує приблизно 200 мільйонів в рік (це небагато). Головна ціль, яку переслідують автори програми – економія в споживанні газу. Але тут також слід розуміти: якщо мова йде про споживання імпортного газу, який ми купуємо дорого – це одне, а інше – це споживання нашого природного газу, якого достатньо він коштує дешевше. Звісно, зараз ціна на наш та імпортний газ зрівнялись, але, погодьтеся, це не об'єктивно. В цілому, головна проблема полягає у тому, що погляди держави на енергоефективність дуже різняться і від того й звичайному українцю так важко зважити всі "за" і "проти".

Читайте все новости по теме "Экономический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги