МирСпорт

/Блоги - Рынки и компании

Абонплата за електрику – це чутки

"Абонентская плата", або плата за клієнтське обслуговування, передбачена новим законопроектом "Про житлово-комунальні послуги" № 1581-д, який готується до другого читання.

Плата за клієнтське обслуговування – додатковий платіж, який споживач сплачує виконавцю комунальної послуги з постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого питного водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами в разі укладання договорів про надання комунальної послуги виконавцем такої послуги з кожним зі співвласників багатоквартирного будинку.

Плата за клієнтське обслуговування включає витрати, пов’язані зі збутом комунальних послуг з постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого питного водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами у житлових будинках, зокрема:

1. витрати на проведення робіт з періодичної повірки, обслуговування і ремонту вузлів обліку, що є власністю фізичних осіб, у тому числі їх розпломбування, опломбування, демонтаж, транспортування та монтаж після повірки;

2. основну і додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, внески на загальнообов’язкове державне соціальне страхування праці персоналу, що безпосередньо зайнятий збутом послуг та обслуговуванням споживачів;

3. амортизацію необоротних активів, приміщень та програмних засобів;

4. витрати на утримання основних засобів, інших необоротних матеріальних активів;

5. послуги банків та інших установ з прийому та перерахування коштів споживачів;

6. податки, збори та інші передбачені законодавством обов’язкові платежі.

Формування тарифів на послуги з постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого питного водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами здійснюється без урахування витрат, що входять до плати за клієнтське обслуговування.

Разом з тим, думки народних депутатів з цього приводу розходяться, одні пропонують запровадити плату за клієнтське обслуговування, інші залишити існуючий порядок сплати за житлово-комунальні послуги. В якій редакції буде прийнято закон у другому читанні, покаже голосування.

Постачання електроенергії взагалі нема в переліку послуг, на які планується введення плати за клієнтське обслуговування. Розмір цієї плати невідомий, та має розраховуватися Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). При цьому, яка б це сума не була, НКРЕКП має відняти її від діючого тарифу. Тобто, припустімо, вартість 1 Гкал встановлена зараз у 800 грн., цей тариф мають розбити на дві частини: власне сама послуга опалення (орієнтовно 750 грн) та плата за клієнтське обслуговування (50 грн). Споживач при нормальному підході НКРЕКП до цього питання нічого не повинен втратити – це ті ж кошти, просто розбиті на два окремих платежі.

Стосовно прив’язки розміру абонплати до потужностей, то в законопроекті про це не йдеться. До електроенергії це взагалі не має відношення – зараз така інформація поширюється на рівні чуток у ЗМІ. На рівні: один експерт вважає що можливо буде абонплата на електрику.

"Когда Украина перейдет на рыночные тарифы и примет закон "О рынке электроэнергии Украины", для украинцев будет введен еще один тариф: абонплата за то, что ваше жилье присоединено к электросети. Это означает, что вы будете платить за свет даже в том случае, если вы не израсходовали ни киловатта. Абонплата за электроэнергию схожа с тарифом на газ.

Этот тариф планируют сделать плавающим, в зависимости от заявленной мощности. Абонплата за электроэнергию будет единой для всех и платить ее тоже будут все. Так говорят эксперты".

Про абонплату за електрику наразі не йдеться – якщо вона буде введена, про це буде вказано в законі "Про ринок електроенергії України". Проте він взагалі не прийнятий.

Жми! Подписывайся! Читай только лучшее!

Читайте все новости по теме "Экономический блог" на OBOZREVATEL.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Блоги / мнения

ads pixel