Фактично єдиним способом підвищення своєї популярності для нинішньої парламентської опозиції є знавісніла критика влади. Для систематичного нарощування рейтингів опозиціонерам не обов'язково розробляти закони, вносити пропозиції щодо реформ і, головне, не треба відповідати за діяльність парламенту. "Досить одного – критикувати", - пише Руслан Сольвар у своєму блозі на liga.net.

Це і зрозуміло, адже опозиційна риторика завжди привабливіша виборцю, ніж провладна, так було і буде завжди. Напевно, саме тому більшість учасників коаліції, в кінці кінців, віддали перевагу опозиційній ніші. Однак не слід забувати, що головне завдання будь-якої опозиції - не критика дій влади, а альтернативна програма суспільних перетворень, яка служить противагою стратегії правлячої більшості і яку громадяни вибирають в разі невдачі останньої. Опозиційна програма повинна конкурувати з програмою влади і в цій конкуренції виявляти свої переваги.

До чого я веду? Практично не проголосувавши за жоден дійсно важливий для країни закон і ні разу не надавши суспільству власного бачення модернізації країни, представники опозиції в особі так званого "Опозиційного уряду" все-таки презентували альтернативний план конституційних змін.

Ключова пропозицію останнього - перенесення столиці України з Києва до Канева. Немає жодних сумнівів, що це саме те, чого зараз найбільше потребує країна. Подібний крок, безумовно, вирішить проблему реформ, економічної кризи і державного суверенітету України. Як на мене, зазначена пропозиція красномовно свідчить про реальний потенціал деяких опозиційних реформаторів в питаннях практичного перетворення країни.

В такому випадку краще вже просто критикувати. У багатьох це виходить значно краще і професійніше, ніж пропонувати конкретні і реалістичні альтернативи чинним програмам - нехай не ідеальним, але дійсно життєздатним.

Читайте все новости по теме "Экономический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости