Чому нам не варто розраховувати на розпад Росії

Чому нам не варто розраховувати на розпад Росії

Чому нам не варто розраховувати на "розпад Росії" я писав багато, але, очевидно, далеко не всі читали, і далеко не всі читали уважно.

Отже.

Більшість апологетів "розпаду" спираються на радянський пропагандистський штамп, що "США мріють знищити Росію". І цей штамп, по суті, є лише ребрендінгом старого ще російського імперського міфу, який російський класик сформулював у вигляді "англічанка гадіт".

Основа російської ідеології - уявлення про богообраність Росії, а також постійне протистояння іноземним диявольским силам (басурманам, масонам, папістам та єзуїтам, капіталістам та, зрештою, США). Причини, згідно до яких вони прагнуть знищити Росію, - чисто ірраціональні. У жодного нинішнього російського ідеолога антиамериканізму ви не знайдете раціональних причин, чому саме клятий Дядько Сем спить та бачить у мріях "Руїни Кремля".

Видео дня

З іншого боку, ви не знайдете жодних ідеологем про розпад Росії в американських джерелах. Їх просто немає. Немає більш-менш поважних американських мислителів, які би десь писали, що ціллю США є розпад Росії. Навпаки, всі американські автори вбачають майбутнє у інтеграції Росії до європейського цивілізаційного простору. Ну хоч Бжезінського почитайте.

Саме тому, єдиний "документ" плану США по "знищенню Росії" - це "Доктрина Даллеса", що є дуже примітивною підробкою. Говорячи про те, що США прагнуть розвалити Росію - ми просто відтворюємо ідеологеми самих росіян. Насправді, США і Росія були більшу частину свого життя союзниками. Починаючи від "озброєного нейтралітету" Катерини 2-ї у роки Війни за незалежність США, і до ленд-лізу, а також до "ніжок Буша", що не дали росіянам вмерти з голоду у 90-ті роки ХХ ст. Звісно, всі ці "союзи" були вимушеними, але в США до Росії завжди ставилися досить спокійно.

Ну гаразд, уявімо собі сценарій. Росія розпадається. На що? На купу демократичних республік, які починають інтегруватися у ЄС? Ні, це смішно. Швидше за все буде так. У Хабаровськ вступають війська КНР для "захисту китайських громадян". На Кавказі утворюється філія ІДІЛ, що одразу починає експансію проти сусідніх держав.

У Москві етнічні групи починають відкриту війну. Росіяни та кавказці збиваються у банди та вбивають одне одного. Москва стає Могадішо. Дуже великим, небезпечним Могадішо. Тим часом, різні авторитарні режими воюють за доступ до ядерної зброї... Ну і що робити у такому випадку США? Вводити війська із перспективами жертв власних громадян? Витрачати мільярди на гуманітарну допомогу? Допомагати ЄС вирішувати питання біженців?

Це не сценарій - це жах для США. Запобігти йому можна лише двома способами: або вводити війська НАТО, які б, у якості окупаційної сили підтримували порядок. Але це буде дуже дорого та не обов'язково буде ефективно. Або... просто покластися на нинішній російський "режим КДБ", який все-таки підтримував порядок на цих землях не одне десятиліття.

Путін давно міг одержати по зубам від Заходу. Без війни - виключно економічними важелями. Але Захід боїться "перегнути палку" та спровокувати реакцію неконтрольованого розпаду російського режиму. Адже це буде означати колосальні втрати. Уявіть тільки, на скільки "просядуть" лише біржі у такому випадку.

Розраховувати на "Розпад Росії" руками Заходу - марна річ. Але, очевидно, "просідання" режиму в Росії буде. І зробить реальним його політика самого Кремля. Але це вже - інша історія.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.