Віктор Вовк
Віктор Вовк
Народний депутат України

Блог | Україна-Польща: шлях до примирення через пізнання історичної правди

качинський

Заява "сірого кардинала" нинішньої польської влади Я.Качинського про те, що українці "перевершили німців у жорстокості проти поляків" свідчить, що у своєму агресивному українофобстві він явно втратив здоровий глузд і став фактичним лідером антиукраїнських сил у Польщі.

Видео дня

Ця безпрецедентна заява стала апогеєм у цілій низці антиукраїнських ініціатив, реалізованих у Польщі в останній рік. Це і свідоме спотворення трагічної сторінки українсько-польської історії, що стосується подій на Волині, зокрема у резолюціях Сейму і Сенату щодо начебто геноциду поляків з боку українців з УПА та у скандальному фільмі "Волинь". Це і дедалі більш зухвалі спроби диктувати українцям "правильний" підхід до політики історичної пам’яті та визначення національних героїв, зокрема щодо місця Бандери та УПА в нашій історії.

Тож всупереч інтересам українського та польського народів шовіністичні політичні сили у Польщі розпочали цинічну кампанію маніпуляції чутливими сторінками спільної історії. Нова польська влада несподівано для України ініціювала односторонню відмову від погодженої раніше формули взаємного прощення та порозуміння між українцями та поляками. Результатом цього стали підрив дружньої атмосфери українсько-польських взаємин та прискорена руйнація наших відносин протягом останнього року.

Очевидно, що підігрівання антиукраїнських настроїв в Польщі з боку нинішньої правлячої верхівки перекреслює усі політичні й дипломатичні досягнення та зусилля двох держав і народів, спрямовані на взаємне прощення та примирення і спільне вшанування пам'яті невинно убієнних українців та поляків, під час конструктивного українсько-польського діалогу за останні десятиліття.

Особливо обурює, що антиукраїнські заяви та дії польської влади відбуваються в умовах триваючої збройної агресії Росії проти України і підривають єдність демократичної Європи, що є однією з цілей Путіна.

Очевидно, що єдиний шлях до примирення і порозуміння між українським та польським народами лежить через пізнання історичної правди та взаємне християнське прощення за вчинені кривди в минулому, до якого закликав нас і Папа Римський Іван Павло ІІ.

Продовження ж фахового діалогу між істориками з метою розкриття усіх досі нез’ясованих фактів та обставин спільної історії на основі достовірних архівних матеріалів не може відбуватися в інтересах однієї сторони і має залишати простір для кожної сторони інтерпретувати історичні факти.

Головне ж, в глибинних інтересах нинішнього та майбутніх поколінь українців і поляків продовжити стратегічне партнерство. Для цього необхідно припинити політизацію і маніпуляцію трагічними сторінками нашої спільної історії та зосередити зусилля на конструктивних взаєминах українців і поляків у сім’ї вільних народів Європі на підставі європейських цінностей.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...