newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img
Андрей Юсов
Андрей Юсов
Сокоординатор Руху Опору Капітуляції, директор Школы ответственной политики

Блог | А тепер – криза!

А тепер – криза!

Провал відставки Яценюка передвіщає глибоку політичну урядову кризу. Це буде період дивної коаліції, який затягнеться щонайменше на півроку. Почнуться різноманітні входи-виходи з коаліції, фракцій – зокрема, з фракції БПП. Власне, вже почалися.

Видео дня

"Батьківщина" і "Самопоміч" фактично утворили окрему опозицію у парламенті – як мінімум, опозицію до уряду. Отже тепер у парламенті для прийняття рішень доведеться щоразу шукати згоди по кожному питанню і створювати ситуативну більшість. Це суттєво вплине на результативність парламенту.

Слід віддати належне "Народному фронту" - він, як монолітний Титанік, всім складом почав йти на дно разом із своїм лідером. Адже відставка уряду не зникла з порядку денного. До цієї теми, як і до теми дострокових парламентських виборів постійно повертатимуться. До речі, самі дострокові вибори стали ближче, ніж до голосування за постанову про відставку уряду. Цілком ймовірно, що окремі політичні сили – ті ж "Батьківщина" та "Самопоміч" будуть щосили створювати юридичні підстави для оголошення виборів – не приходити на засідання, саботувати голосування, може, ще щось креативне вигадають…

Наразі у цій ситуації виграли лише ключові олігархи. Вчорашнє голосування ще раз підтвердило, що у збереженні уряду Яценюка зацікавлені і Ахметов, і Коломойський. Це й так не було ні для кого великим секретом, проте провал відставки – зайве підтвердження "договірняків".

У суспільстві тим часом зростатимуть протестні настрої. Вчора всі чекали на розв’язку у екранів телевізорів чи моніторів ноутбуків. Не дочекались. Цим будуть активно користатися опозиційні сили. Тож збільшиться кількість мітингів і під стінами ВР, і не тільки. До революційної ситуації ще далеко, але фраза Ілліча вже актуальна. Верхи не змогли вийти з цієї ситуації в логічний демократичний спосіб, низи очевидно не хочуть бачити цей уряд.

Еліти втратили шанс "малою кров’ю" врятувати стабільність шляхом часткового переформатування, тому тепер суспільний негатив до уряду поширюватиметься на всю політичну верхівку держави. Негативні рейтинги Яценюка і його команди нікуди не дінуться, суспільне невдоволення тільки зростатиме. Звичайно, третього Майдану не буде, а використання протестних настроїв просто здійме хвилю популізму. Особливо, якщо уряд все ж таки виконуватиме зобов’язання перед Європою і прийматиме непопулярні рішення щодо підвищення тарифів тощо.

Основний висновок з вчорашніх подій – шанс розрулити кризу втрачено. І зараз насправді неважливо, скільки Яценюк протримається у своєму кріслі – 3 місяці, півроку. Тепер дострокові вибори з демагогічного прийому перетворились у неминучість. Лишилося тільки питання часу – коли їх буде призначено. Зараз важливо на фоні всіх цих подій не допустити реваншу контрреволюційних сил (читай Опоблок і Ко), які на хвилі популізму спробують знову прибрати владу до рук.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...