Небойові втрати: як боротися з алкоголізмом військовослужбовців?

1.8т

Багато людей звертаються до нас проблемою алкоголізму військовослужбовців. До нас телефонують як із зони АТО, так і з мирних територій (коли мова йде про демобілізованих бійців). Тематика, насправді, традиційна: п’є мій чоловік, син чи батько. Телефонують не самі бійці, а зазвичай їх рідні чи близькі люди, коли помічають, що людина вже тривалий час перебуває в залежності.

Вразливими до алкоголізму є насамперед ті військовослужбовці, які мають досвід вживання (але не зловживання) алкоголю. Так, у них виникає бажання позбутися стресу саме таким чином.

Бити на сполох і телефонувати до нас зазвичай починають після того, як людина уже тривалий час перебуває у "запої" після демобілізації, або ж коли рідним починають приходити листи з окупованого Донбасу, у яких йдеться про те, що їх бійця спіймали у стані алкогольного сп’яніння. Останнє взагалі небезпечне явище, позаяк часто бійці у стані зміненої свідомості починають з’ясовувати стосунки зі зброєю.

До прикладу, нещодавно ми мали справу з родичами молодого військовослужбовця, який раніше не був схильний до вживання алкоголю. Втім після його демобілізації зателефонували родичі та розповіли, що хлопець під час одного зі святкувань добряче "перебрав" і це викликало у них підозру, позаяк раніше він собі такого не дозволяв.

На жаль, у таких випадках без допомоги нарколога не обійтися. Втім у нашій організації його нема (ми не медичний заклад), а тому змушені просто перенаправляти таких людей до відповідних спеціалістів. Та ми намагаємось працювати на випередження проблеми: пропагувати не престижність такого шляху та пропонувати альтернативу.

Здавалося б, Генштаб також працює на випередження: бійцям у зоні АТО суворо заборонено вживати алкоголь, окрім того в багатьох містах України чоловікам у формі після 22.00 його навіть не продають. Але справа у тому, що якщо боєць має велике бажання, то він його обов’язково реалізує. Тут постає питання банальної винахідливості: якщо людина звикла "гасити" стрес алкоголем, якого у зоні АТО предостатньо, то вона його знайде або на окупованій території, або просто попросить когось передати пляшку.

Читайте все новости по теме "АТО на Донбассе" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости