УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Анатолій Власюк
Анатолій Власюк
Журналист, писатель

Блог | Україні потрібне антиалкогольне відродження

Україні потрібне антиалкогольне відродження

Нарешті в Україні закінчився найбільш небезпечний період – від Романа (1 грудня) до Івана (20 січня). Саме на цей час припадає пік алкогольного вливання в організми українців.

У нас немає статистики, яка би показувала пряму залежність від вживання алкоголю й кількістю смертей.

Навіть під час найактивніших бойових дій у зоні АТО гинуло менше людей, ніж від п’яних водіїв під час дорожньо-транспортних пригод.

Здається, держава просто знущається з українців, коли на кожному кроці рекламує алкогольні напої. Особливо це стосується телебачення. І жодного соціального ролику, який би показував шкідливість вживання алкоголю.

У тридцятих роках минулого століття на Галичині було створене антиалкогольне товариство "Відродження". Алкоголю, який руйнував молоді життя і сім’ї, була дана рішуча відсіч. Чимало майбутніх воїнів УПА і членів ОУН пройшли через це товариство. Тверезість ставала нормою життя серед свідомих українців.

Зараз Україна потребує антиалкогольного відродження. Це єдиний шлях, щоби врятувати українську націю від деградації й повного фізичного знищення. Однак на всеукраїнському рівні ми не маємо програми витверезіння нації.

Читайте: Задовольнити Путіна

Ми не перші, хто задумується про шкідливість алкоголю та його руйнівний вплив не лише на соціальні, а й економічні стосунки в країні. Згадаймо "сухий закон" у Сполучених Штатах Америки чи антиалкогольну кампанію у Радянському Союзі часів Горбачова. Ці потуги визначально були приречені на провал. Алкоголізм побороти не можна. Навіть принцип "культури вживання алкоголю" себе не виправдовує.

Насамперед слід усвідомити, що алкоголізм – це хвороба. Ми ж лікуємо серце, печінку, нирки й інші органи. Так само слід лікувати алкоголіків і робити це на всеукраїнському рівні.

Проте у значній мірі успіх у лікуванні алкоголізму залежить від свідомості нації. Галицьке "Відродження" минулого століття яскраво це засвідчило. Якщо нині на державному рівні не бачать і не розв’язують цієї проблеми, - значить, маємо не українське за ментальністю керівництво.

Здається, дуже просто на державному рівні заборонити рекламу алкоголю в засобах масової інформації, насамперед на телебаченні. Але вище керівництво держави пов’язане корупційними схемами та особистісними стосунками з олігархами, які контролюють алкогольне виробництво. Тому й маємо лише скромні нагадування про те, що "надмірне вживання алкоголю шкодить здоров’ю", хоча насправді мова йде про планомірне й регулярне споювання нації.

Владі, яка хоче нажитися і не відповідати за передвиборчі обіцянки, вигідний п’яний українець. Він не здатний протистояти такій владі, яка оббріхує його, змушує платити несправедливі тарифи за енергоносії. П’яний українець вигідний Росії, бо він не здатний нормально воювати чи відновити промисловий потенціал України. Заради шалених прибутків алкогольні скоробагатьки готові й маму рідну продати – не те що Україну.

Саме алкоголізм стає зараз найбільшим ворогом України. Ця проблема існувала в усі часи і в усіх народів. Але лише свідомі нації змогли її достойно розв’язати.

Україна – нація свідома. Ось ще би їй свідоме свого призначення керівництво…

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...