Як ПАРЕ може втратити "все, чим володіє" через підтримку Росії

12.9т

Україна може відмовитися від участі в Парламентській асамблеї Ради Європи, якщо повноваження російської делегації будуть визнані, незважаючи на нелегітимність виборів в Держдуму Росії на території окупованого Криму.

Якщо ми є учасниками ПАРЄ, тобто, організації, яка діє за принципами, то підтримка Російської Федерації буде означати, що організація йде проти своїх принципів. Тим паче, це буде йти всупереч антиросійській резолюції по Криму і Донбасу, яку нещодавно підготувала ця ж організація.

Окрім того, слід пам’ятати і про принципи Ради Європи, які зафіксовані у статуті цієї організації. Так, статті №1, 3 і 8 чітко регламентують, що у разі невиконання країни-членом статуту цієї організації може бути виключення, яке відбувається через рішення комітету міністрів. Окрім того, проти таких країн-порушників можуть запровадити певні обмеження у ПАРЕ, які передбачені регламентом.

Оцінюючи ситуацію, слід наголосити на важливому моменті: вперше за дуже багато років відбувся гучний світовий прецедент, коли країна-окупант проводить вибори на анексованій території країни, яка входить у Парламентську асамблею. Ці вибори (на території Криму. – Ред.) є тим найголовнішим індикатором для України у світі. У цьому випадку, визнання депутатів, які будуть обрані на окупованій території, автоматично означатиме і визнання Росії в Криму Парламентською асамблеєю (що суперечить попередній заяві про невизнання анексії українського півострова).

Якщо це трапиться, Україна матиме вже не політичні, а формальні підстави бойкотувати роботу організації, яка сама порушує міжнародне законодавство. Слід розуміти, що репутація для ПАРЕ – це все, чим вона володіє. Наскільки мені відомо, в делегаціях інших країн, які входять в асамблею, також ведуться розмови щодо призупинення роботи у випадку, якщо організація піде на такий крок, демонстративно показавши, що сама не відповідає своїм же стандартам.

Коли ми знатимемо про рішення ПАРЕ? Кожного нового року, на початку роботи чергової сесії організації, відбувається перепідтвердження усіх повноважень. Нині ми ще не знаємо, коли Росія планує податися в асамблею: на початку року, чи раніше. Не виключено, що делегація країни-окупанта може податися у міжсесійний період. Тоді замість сесії асамблеї відбувається засідання постійного комітету, в який входять голови делегацій. Цікаво, що з цими головами домовитися легше, позаяк, порівняно з повним складом їх набагато менше. Цим нюансом і може скористатися російська делегація. Інша справа, ми чітко задекларували, що діятимемо згідно з принципів. В України цього разу є "залізобетонна" аргументація.

Читайте все новости по теме "Аннексия Крыма" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости