Немає гарантій, що нових "котлів" не буде. Це війна

3.4т

...Десь опівдні рівно два роки тому почалися дзвінки рідних. Країна вже знала про Іловайськ. Розпочалися найстрашніші дні мого життя. Обдзвін моргів, пошук якихось списків полонених, яких ні в кого не було, безкінечні ридання в трубку...

Трьох із тих, кого шукали, тоді знайшли в моргах. Четверо повернулися з полону: троє відразу, один через декілька місяців. Тіла ще п"яти ідентифікували згодом, когось через кілька місяців, когось аж через понад рік... Про долю ще двох бійців, записаних в моєму блокноті на сторінках, від нервів розмальованих чорт-зна чим, досі нічого не відомо.

...23 серпня мені телефонували хлопці з 3 бтгр 93 бригади. Казали, що їх розбили російські війська і пройшли повз них в бік Іловайська. На День незалежності один з замкомбатів в Старобешево коротко сказав по телефону, що до них підходять два російських батальйони і вони займають кругову оборону. До трагедії залишалося 4 дні. Для прийняття рішення - це вічність.

В інтерв"ю мені Виктор Николюк сказав, що Іловайськ і Дебальцево стали для нас щепленням і більше такого не повториться. Дуже хочеться вірити. Але знаєте, я щойно з кримського кордону... 24 серпня вже 2016 року, коли вся країна остерігалася нового загострення, коли стрічки новин були переповненні інформацією про можливий наступ росіян, бійці на кримському кордоні сиділи без бк, не було навіть 5.45.

Так, Іловайськ - це повномасштабне вторгнення російських військ. Це підлість, підступність, небачена жорстокість ворога. Це Героїзм і самопожертва українських добровольців і кадрових військових.

Але Іловайськ - це ще й не до кінця вивчений урок. Недбалість, непердбачливість, безвідповідальність, ненажерливість, бажання попіаритись на війні після такої трагедії повинні були бути викоріненними з Українського Війська назавжди. Але все це досі залишається... А хтось і сьогодні на трагедії робить піар.

Гарантій, що нових "котлів" не буде, немає. Це війна. Війна з підлим і не передбачуваним ворогом.

Але у нас повинні бути гарантії того, що зрада і непрофесійність в середині більше ніколи не стануть союзниками нашого ворога. Серед блиску красивої форми і техніки на парадах погано видно тилових щурів, корупціонерів і зрадників. Зате їх дуже добре бачать ті, хто сидить в окопах.

Читайте все новости по теме "АТО на Донбассе" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги