Як відомо, створення Чорнобильського біосферного заповідника дебатується фахівцями-екологами вже протягом багатьох років. Вперше Верховна Рада України проголосувала за це у 2008 році, другий раз - у 2011 році, втретє – у 2015-му.

Фактично, вже три скликання українського парламенту підтримали ідею створення в Чорнобильській зоні біосферного заповідника. До речі, так само, як і абсолютна більшість громадськості, адже всі прекрасно розуміють, що тільки створення національного заповідника може зупинити корупцію, незаконний вивіз лісу та металу із зони відчуження.

Після відповідної ініціативи парламентського Комітету з питань екологічної політики, цю ідею підтримала і виконавча влада: зокрема, Мінприроди у 2013 році схвалило відповідне клопотання Національного екологічного центру України і наказом від 08.10.2013 року №418 утворило робочу групу зі створення цього заповідника.

Пізніше, у 2014 році, Мінприроди разом з Київською облдержадміністрацією забезпечило погодження матеріалів Проекту створення Чорнобильського заповідника з Державним агентством України з управління зоною відчуження, Іванківською та Поліською районними державними адміністраціями, головним управлінням Держкомзему в Київській області.

На основі тих погоджених матеріалів у 2015 році було розроблено проект Указу Президента України "Про створення Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника", який був погоджений з Мінфіном, Мінекономрозвитку,

Мінагрополітики, КОДА, Держземагенством, НАН України та ДАЗВ, також було отримано позитивний висновок Мін’юсту і подано цей проект на розгляд Кабінету Міністрів України.

Але в останню хвилину цей законопроект був знятий з розгляду під приводом того, що група народних депутатів України виступила категорично проти даного законопроекту. Цікаво, які саме народні депутати були проти заповідника і хто за ними стоїть.

Як відомо, кілька звернень проти створення Чорнобильського національного біосферного заповідника підписали такі народні депутати: Р.М. Сольвар (член БПП, обраний у 81 окрузі, Київська обл.), Я.Я. Безбах (24 виборчий округ, Дніпропетровська обл., колишній член фракції Партії регіонів), Е.Л. Матвійчук (Одеська обл., 133 округ, колишній керівник Одеської обласної організації Партії регіонів). До речі, як з’ясувалося, був ще й четвертий підпис, але він виявився сфальсифікованим.

Отже, три згадані народні депутати посилаються у своєму "застереженні" щодо створення Чорнобильського біосферного заповідника на керівництво "сумновідомого" підприємства "Чорнобильський спецкомбінат" (ДСП "ЧСК") та низку інших бізнес-структур. За інформацією ЗМІ, цей "Чорнобильський спецкомбінат" досі очолює Кушніренко С.М., який є рідним братом керівника апарату Азарова Кушніренка О.М.

Тому виникає парадоксальна ситуація: напередодні 30-річчя трагедії на Чорнобильській АЕС група політиків і експертів, якою свідомо маніпулюють керівники корупційних структур із зони відчуження, які там заробляють вже десятки років, зараз блокують створення біосферного заповідника, який повністю підтримується міжнародною спільнотою, більшістю експертів та навіть владою.

Тому я переконаний, що Уряд повинен невідкладно розглянути це питання і до 30-річчя Чорнобильської катастрофи нарешті довести справу про створення Чорнобильського біосферного заповідника до логічного завершення.

ДОВІДКОВО

Враховуючи "раптову" появу у ЗМІ низки очевидно "проплачених" матеріалів проти створення Чорнобильського заповідника, наведу кілька фактів, які свідомо перекручуються у ЗМІ:

1. До складу заповідника пропонується включити 226964,7 гектара земель

Чорнобильської зони відчуження і зони безумовного (обов’язкового)

відселення. При цьому варто відзначити, що межі зони відчуження змінюватися не будуть.

2. До складу заповідника не заплановано включати 10-кілометрову зону

території, на якій розташовані промисловий майданчик ДСП "Чорнобильська

АЕС", комплекс "Вектор", ПЗРВ "Буряківка", "ІІІ-я черга ЧАЕС", "Підлісний"

та інші виробничі об’єкти, транспортні шляхи.

3. Відповідно до опрацьованого в Секретаріаті Кабінету Міністрів України

проекту Указу "Про створення Чорнобильського спеціального біосферного

заповідника" не передбачається створення окремої спеціальної адміністрації

цього заповідника. Ці функції будуть передані Державному агентству з управління зоною відчуження.

4. Подальша міжнародна перспектива: створення в рамках програм ЮНЕСКО

"Людина і біосфера" транскордонного українсько-білоруського біосферного

резервату загальною площею близько 500 тис. га з включенням до його складу

окрім створюваного у Київській області Чорнобильського заповідника,

природного заповідника "Древлянський" (Житомирська область) та Поліського

державного радіаційно-екологічного заповідника (Республіка Білорусь).

Отож, жодного конфлікту з екологами та громадськістю щодо створення Чорнобильського біосферного заповідника немає. Є лише конфлікт з тими людьми, які бояться, що на території зони відчуження буде зупинено і заборонено незаконну вирубку лісу, вивіз металу та інші тіньові, корупційні схеми, які там процвітають останні роки.

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги