УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Анатолій Власюк
Анатолій Власюк
Журналист, писатель

Блог | Чи потрібен Яценюк Порошенку?

Чи потрібен Яценюк Порошенку?

З’ясувалося, що Яценюк-реформатор – це міф. Ніхто не може пригадати бодай однієї реформи, яку за рік перебування при владі втілив у життя прем’єр-міністр. Керувати економікою в ручному режимі чи незабаром розподіляти кошти від Міжнародного валютного фонду – для цього реформаторських здібностей не потрібно.

Незрима боротьба між Яценюком і Порошенком почалася ще під час виборів до Верховної Ради України. Порошенко втратив чимало голосів, а Яценюк набув. Президентові не вдалося сформувати більшості завдяки фракції власного імені, тому весь час доводиться рахуватися з головним партнером по коаліції – Народним фронтом.

Яценюк постійно тягне вниз рейтинг Порошенка. Останнім часом – через знецінення гривні, здорожчання тарифів, зубожіння населення. У громадській думці Яценюк стоїть якось збоку, а у всіх негараздах звинувачують президента. Якщо зважити на те, що Яценюка вважають "яструбом", а Порошенка – "голубом", то позиції президента виглядають узагалі плачевними, адже людям набридла війна, вони хочуть жити в мирі й спокої. Саме Порошенка, а не Яценюка звинувачують у дипломатичних поступках Росії та так званим ДНР і ЛНР.

Читайте: Порошенко предлагает Раде разрешить допуск иностранных военных на территорию Украины

Протистояння між Яценюком і Порошенком уже видно неозброєним оком, особливо коли президент перебуває за межами держави. Тоді прем’єр-міністр робить карколомні кроки і перебирає на себе функції, які за Конституцією України йому не належать. Наразі це лише слова з його вуст, але за цим можна почути прозорий натяк: мовляв, якщо щось – ми за ціною не постоїмо.

Навряд чи їхні опоненти та вороги діждуться від них "війни", як це було між Ющенком і Тимошенко. Крім відповідальності за долю країни, їм є що ділити. Але парадокс полягає в тому, що один без одного вони не можуть керувати. Якщо трапляться форс-мажорні обставини, двох чекає відставка й суд народу. Можливо, когось раніше, когось пізніше, але це не міняє суті справи.

Читайте: "Сеня, Вас скоро будут бить": соцсети взорвало гневное обращение к Яценюку

Звісно, і Порошенко, і Яценюк розуміють, що, незважаючи на війну, реформи треба проводити. Вже цього року може настати критичний момент, коли низи не захочуть жити по-старому, а верхи так і не навчились керувати по-новому. Ні закордонні вливання, ні ймовірність розпуску Верховної Ради та проведення нових парламентських виборів не зможуть відвернути увагу людей, які щодня на собі відчувають зростання цін і замороження пенсій і зарплат.

Тому Порошенкові й Яценюку, як ніколи першим керівникам держави, треба триматися купи, зводити до мінімуму розбіжності між собою й своїми політичними силами. Будь-який необережний крок з їхнього боку, потрактований як конфронтація між президентом і прем’єр-міністром, може призвести до соціального вибуху.

Шкода, якщо ці люди виявляться не державними діячами, готовими пожертвувати власними рейтингами заради майбутнього України, а дешевими політиканами, яких турбують наступні вибори.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...