newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img
Евгений Магда
Евгений Магда
Историк, политический эксперт

Блог | Погана звістка для Путіна

Погана звістка для Путіна

Оприлюднення звіту Ради безпеки Нідерландів про причини загибелі "Боїнгу-777", який виконував рейс МН17 у липні 2014 року, залишило незадоволеним багатьох українців, пише Євген Магда для "ТСН".

Дарма, бо це лише початок. Визнання факту знищення пасажирського авіалайнера потужною зенітною ракетою - серйозний крок вперед. Нагадаю, що до липня 2014 року Росії вдавалося доволі успішно пошивати в дурні оточуючий світ балачками про громадянську війну на сході України.

Використання "Буку" засвідчило, що ці події - далеко не повстання трактористів та шахтарів, як вперто та нахабно стверджував Путін.

Видео дня

Рада безпеки Нідерландів зауважила, що Україна мала б закрити повітряний простір для польотів літаків. Проте уявити собі знищення пасажирського літака на 10-кілометровій висоті навряд чи хтось міг. Позиція "Украероруху" зрозуміла - він дотримувався вимог ІКАО до забезпечення безпеки повітряного руху.

Голова Ради безпеки Нідерландів Чіббе Яустра визнав в інтерв'ю Volkskrant, що ракету було запущено з території, яку контролювали бойовики.

Слідство склало "список особливо цікавих осіб", який не оприлюднений. Через це багато українців відчули брак справедливості. Мовляв, Путіна не назвали в обличчя злочинцем та вбивцею, тому - чергова зрада.

Насправді у західній традиції демократія - це процедура. І злочинцем людину може назвати лише суд, який поки не створено.

Тривають переговори про формат його функціонування, який дозволить продемонструвати справедливість. Один з головних принципів правосуддя - невідворотність, і цим будуть керуватися всі, хто зацікавлений у покаранні вбивць екіпажу та пасажирів рейсу МН17. Не зайвим буде нагадати, що цей злочин був безпрецедентним, і сучасний світ просто не має ефективного алгоритму покарання винних. Але він обов'язково буде створений - сумнівів у цьому немає

. У політичному сенсі звіт Ради безпеки Нідерландів - погана звістка для Путіна. Світ отримав черговий доказ злочинності його дій.

Перспективи для нього опинитися знову серед лідерів світових держав стали ще більш примарними. Про це свідчить і істерика виробника "Буку" концерну "Алмаз-Антей", і заяви багатьох російських високопосадовців.

Боротьба триває, і варто розуміти, що вона буде складною.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...