newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
Богдан Соколовский
Богдан Соколовский
Экс-уполномоченный президента Украины по международным вопросам энергетической безопасности

Блог | Наскільки безпечною є ЧАЕС

Наскільки безпечною є ЧАЕС

Я би не сказав, що Чорнобильська АЕС зараз повністю безпечна. Дуже багато пального із четвертого блоку перебуває не під контролем. Є чимало зараженої техніки й інших матеріалів. Тому твердити про повну безпеку ЧАЕС нині не можна. Але основна трагедія відбулась 30 років тому. З того часу блок із незакінченим саркофагом і так довго простояв. Більше, ніж планувався. І не було такого великого зараження повітря і території, яке могло б бути без саркофагу. Якщо його добудують - блок буде безпечним. Чому так довго триває будівництво? Бо у світі нема такого досвіду і друге, у нас є проблеми із калькуляцією і грішми. Розраховуємо на міжнародну допомогу, а вона не дуже спішить йти.

Видео дня

Читайте: Записки из взорвавшегося Чернобыля

Так само не можна говорити про повну безпеку 30-кілометрової зони. З точки зору фізики ще не всі радіоактивні елементи у ґрунті перестали бути радіоактивними. Що стосується інших територій, 60-кілометрова зона і далі до 4-ої, то можна вжити термін "убезпечення", якщо є серйозні наукові підстави.

Подібної небезпеки, як мала ЧАЕС, у світі вже нема, бо він вміє враховувати чужі помилки. ЧАЕС була єдиною станцією, обладнаною реактором РБМК. Тут відразу хочу собі заперечити, бо до аварії на ЧАЕС цей реактор вважався найбільш безпечним у світі. Але, як бачите, атомна енергетика є атомною енергетикою.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...