Я би не сказав, що Чорнобильська АЕС зараз повністю безпечна. Дуже багато пального із четвертого блоку перебуває не під контролем. Є чимало зараженої техніки й інших матеріалів. Тому твердити про повну безпеку ЧАЕС нині не можна. Але основна трагедія відбулась 30 років тому. З того часу блок із незакінченим саркофагом і так довго простояв. Більше, ніж планувався. І не було такого великого зараження повітря і території, яке могло б бути без саркофагу. Якщо його добудують - блок буде безпечним. Чому так довго триває будівництво? Бо у світі нема такого досвіду і друге, у нас є проблеми із калькуляцією і грішми. Розраховуємо на міжнародну допомогу, а вона не дуже спішить йти.

Так само не можна говорити про повну безпеку 30-кілометрової зони. З точки зору фізики ще не всі радіоактивні елементи у ґрунті перестали бути радіоактивними. Що стосується інших територій, 60-кілометрова зона і далі до 4-ої, то можна вжити термін "убезпечення", якщо є серйозні наукові підстави.

Подібної небезпеки, як мала ЧАЕС, у світі вже нема, бо він вміє враховувати чужі помилки. ЧАЕС була єдиною станцією, обладнаною реактором РБМК. Тут відразу хочу собі заперечити, бо до аварії на ЧАЕС цей реактор вважався найбільш безпечним у світі. Але, як бачите, атомна енергетика є атомною енергетикою.

Читайте все новости по теме "Блог о жизни" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги