УкрРус

Спека вимагає особливого раціону

6.5т

В спеку, у першу чергу, слід бути обережними людям з серцево-судинними захворюваннями та діабетом. Таким людям треба пильно слідкувати за своїм самопочуттям, а тим, у кого є проблеми з серцем – частіше міряти територіальний тиск і дивитись, щоб він не підвищувався більше, аніж 140 на 90.

Загалом же у спекотні дні усім слід розглянути свій раціон. Зокрема, старатися вживати більш низькокалорійну їжу: овочі, фрукти, ягоди (вони містять вологу, яка також втамовує спрагу). Оптимальний варіант – салати. Їх можна їсти, додаючи спеції (навіть оцет). Окрім того, у літню пору доречно вживати багато кисломолочних продуктів (їх можна розбавляти водою). З вживанням цих продуктів, фактично, немає ніяких обмежень. Втім пильними слід бути тим людям, які хворіють діабетом. Їм рекомендую не зловживати фруктами, адже у них високий вміст цукру.

Організовуючи свій раціон, слід уявляти "здорову тарілку": 50% овочі-фрукти, 25% гарнір (нерафіновані вуглеводи. Наприклад, якщо це макарони, то тільки твердих сортів), 25% продукти з високим вмістом білка (це не обов’язково має бути м'ясо, його можна замінити бобовими, рибою чи грибами). Варто звернути увагу й на те, що м'ясо та рибу слід їсти не обсмаженими, а віддавати перевагу варінню або тушкуванню на малому вогні чи пару. Окрім того, у літню пору слід менше вживати солі, адже вона провокує водний дисбаланс.

Зверніть увагу на жири у своєму літньому раціоні: вживайте не сало, а рослинні олії. Справа у тому, що рослинні жири – рафіновані, а тому менш шкідливі. Втім тут також не слід зловживати. Наприклад, оптимальна добова кількість вживаного масла має не перевищувати 20 грам.

Щодо напоїв, то у спеку найкраще пити звичайну негазовану воду (кількість дуже індивідуальна, а тому слід прислухатись до свого організму. Цікаво, що у літню пору почуття голоду може бути сигналом того, що людина просто хоче пити). Втім без будь-яких пересторог влітку можна пити і чай, і каву. Для дорослої здорової людини декілька невеликих порцій чаю або кави на день не зашкодять. Щодо чаїв, то нині найкраще вживати саме трав'яні: м’ята, меліса та інші збори трав. Водночас, компоти слід пити обережно, адже вони містять багато цукру, який спричиняє порушення обміну речовин. Це стосується і газованих безалкогольних напоїв, які містять не лише багато цукру, а й барвників. Останні медики взагалі не рекомендують вживати, адже у спеку вони не лише не втамовують спрагу, а й можуть стати подразником, який спричинить погане самопочуття через напруження підшлункової залози.

Єдиний напій, який слід повністю виключити зі свого раціону в спеку – алкоголь. Зрештою, його треба обережно пити будь-коли. Справа у тому, що алкогольні напої зневоднюють організм. Побутує думка, що пиво – літній напій. Та незважаючи на невеликий вміст у ньому алкоголю, це ситуацію не покращує. Зазвичай після випитого пива організм все-одно зневоднюється, адже люди просто п'ють його більше, аніж якогось іншого міцного напою. Тому, якщо ви турбуєтесь за своє самопочуття, пива слід пити зовсім трішки.

Присоединяйтесь к группам "Обозреватель Блоги" на Facebook и VKontakte, следите за обновлениями!

Подписывайся на "Обозреватель" в Facebook Messenger, чтобы быть в курсе главных событий Украины и мира https://m.me/obozrevatel

Наши блоги