, view = metaData.view != null ? string.Join("|", metaData.view) : null})

Спека вимагає особливого раціону

6.1т

В спеку, у першу чергу, слід бути обережними людям з серцево-судинними захворюваннями та діабетом. Таким людям треба пильно слідкувати за своїм самопочуттям, а тим, у кого є проблеми з серцем – частіше міряти територіальний тиск і дивитись, щоб він не підвищувався більше, аніж 140 на 90.

Загалом же у спекотні дні усім слід розглянути свій раціон. Зокрема, старатися вживати більш низькокалорійну їжу: овочі, фрукти, ягоди (вони містять вологу, яка також втамовує спрагу). Оптимальний варіант – салати. Їх можна їсти, додаючи спеції (навіть оцет). Окрім того, у літню пору доречно вживати багато кисломолочних продуктів (їх можна розбавляти водою). З вживанням цих продуктів, фактично, немає ніяких обмежень. Втім пильними слід бути тим людям, які хворіють діабетом. Їм рекомендую не зловживати фруктами, адже у них високий вміст цукру.

Організовуючи свій раціон, слід уявляти "здорову тарілку": 50% овочі-фрукти, 25% гарнір (нерафіновані вуглеводи. Наприклад, якщо це макарони, то тільки твердих сортів), 25% продукти з високим вмістом білка (це не обов’язково має бути м'ясо, його можна замінити бобовими, рибою чи грибами). Варто звернути увагу й на те, що м'ясо та рибу слід їсти не обсмаженими, а віддавати перевагу варінню або тушкуванню на малому вогні чи пару. Окрім того, у літню пору слід менше вживати солі, адже вона провокує водний дисбаланс.

Зверніть увагу на жири у своєму літньому раціоні: вживайте не сало, а рослинні олії. Справа у тому, що рослинні жири – рафіновані, а тому менш шкідливі. Втім тут також не слід зловживати. Наприклад, оптимальна добова кількість вживаного масла має не перевищувати 20 грам.

Щодо напоїв, то у спеку найкраще пити звичайну негазовану воду (кількість дуже індивідуальна, а тому слід прислухатись до свого організму. Цікаво, що у літню пору почуття голоду може бути сигналом того, що людина просто хоче пити). Втім без будь-яких пересторог влітку можна пити і чай, і каву. Для дорослої здорової людини декілька невеликих порцій чаю або кави на день не зашкодять. Щодо чаїв, то нині найкраще вживати саме трав'яні: м’ята, меліса та інші збори трав. Водночас, компоти слід пити обережно, адже вони містять багато цукру, який спричиняє порушення обміну речовин. Це стосується і газованих безалкогольних напоїв, які містять не лише багато цукру, а й барвників. Останні медики взагалі не рекомендують вживати, адже у спеку вони не лише не втамовують спрагу, а й можуть стати подразником, який спричинить погане самопочуття через напруження підшлункової залози.

Єдиний напій, який слід повністю виключити зі свого раціону в спеку – алкоголь. Зрештою, його треба обережно пити будь-коли. Справа у тому, що алкогольні напої зневоднюють організм. Побутує думка, що пиво – літній напій. Та незважаючи на невеликий вміст у ньому алкоголю, це ситуацію не покращує. Зазвичай після випитого пива організм все-одно зневоднюється, адже люди просто п'ють його більше, аніж якогось іншого міцного напою. Тому, якщо ви турбуєтесь за своє самопочуття, пива слід пити зовсім трішки.

Читайте все новости по теме "Блог о жизни" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги