Моє системне інтерв"ю Дзеркалу тижня. Достатньо велике. Але варто почитати щоби зрозуміти логіку тих реформ які ми проводили протягом останнього року. Виділю тут лише декілька фраз і моментів.

Верифікація соцвиплат. Модна нині тема.

Ми вже зараз її здійснюємо на основі наявних у нас баз. Ми не сліпі кошенята. Система, що працює в Україні, функціональна. Усі запобіжники, що блокують "мертвих душ" і дублювання виплат, у нас є. Щомісяця встановлюємо близько 500 осіб, інформацію про смерть яких не було вчасно подано до ПФ.

Така сама ситуація з переселенцями. Торік з 1,1 млн пенсіонерів-переселенців, що отримують пенсії ми припинили виплати приблизно 180 тис. виплат пенсій на підставі інформації, отриманої від СБУ й правоохоронців.

Ми повністю підтримуємо процес "зовніішньої" верифікації яку проводитиме Мінфін. Але говорити, що верифікація — тільки економія, неправильно. Є і інший "бік медалі". Чому дехто забуває про судові рішення, які набули чинності, але невиконані, згідно з якими ПФ має виплатити людям борги на суму 4,5 млрд грн (переважно чорнобильцям, дітям війни й іншим категоріям)? А це не економія, це борги ПФ перед людьми які ми маємо погасити.

Субсидії.

У короткостроковій перспективі 2015–2017 рр. це однозначна перемога. Адже ми уникнули соціальних бунтів, а також маємо майже стовідсоткову оплату населенням рахунків за цей опалювальний сезон.

А ось якщо через три-п'ять років у системі субсидій залишиться більш як 5 млн сімей, це буде провалом. Тому систему субсидій, безумовно, ми будемо посьтупово трансформувати. Переглядати норми споживання, виводити людей із системи субсидій, підвищуючи рівень їхнього життя.

Пенсійна реформа.

Я наполягаю на запровадженні другого рівня пенсійного страхування - накопичувальної системи. У нас із МВФ тривають дуже важкі дискусії навколо всього соціального блоку.

Я категорично проти підвищення пенсійного віку на даному етапі розвитку суспільства. Допоки ми не зробили реальних кроків із підвищення тривалості та якості життя в Україні, питання підвищення пенсійного віку неактуальне. Про це ми нині й дискутуємо з МВФ. Моя позиція: питання підвищення пенсійного віку не повинно гальмувати впровадження накопичувальної системи.

В інтерв"ю ще багато цікавого: про проблеми тимчасових переселенців, про спільні проекти із світовим банком, про взаємодію з ДФС щодо зловживань з гуманітарною допомогою, про майбутню реформу служби зайнятості та децентралізацію системи соціальних послуг. Про монетизацію субсидій і пільг в Україні та ліквідацію системи спецпенсій. Про знищену у 2014 році систему соціпрацівників і про те, що за 2015 рік в соціальній сфері було здійснено більше реформ ніж за 15 попередніх рокіів іі про те, що рівень виконання Коаліційної угоди у нас на рівні 92%.

Більше читайте тут.

Читайте все новости по теме "Экономический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Наши блоги