Надходить інформація, яку важко перевірити, але береженого Бог береже. Луганськими, Донецькими правоохоронцями все частіше відкриваються кримінальні провадження по фактам, пов’язаним з перебуванням військовослужбовців в зоні АТО в 2014-2015 році. Часто-густо це банальна помста, в тому числі міліціонерів, які зараз поновилися на посадах і яким раніше перешкодили займатись контрабандою, сепаратизмом т.д.

Тим не менше, вони діючі правоохоронні органи і їхні постанови, як і рішення судів мають виконуватись, поки не будуть скасовані. Якщо нашим правоохоронним органи приходять певні доручення від поліції, прокуратури Луганської, Донецької області – це пів біди. Тут можна все владнати, з допомогою закону і адвоката. Але правоохоронці зі Сходу почали навідуватись до українських військовослужбовців. При чому, маючи пакет процесуальних документів, і роблять це на цілком законній основі, бо Луганські, Донецькі суди такі ж легітимні як і наші, і без проблем дають відповідні дозволи.

Прочитайте декілька порад, шановні військовослужбовці, можливо згодиться!

1. При перших же дзвінках з пропозицією зустрітись і дати свідчення, або поговорити – негайно повідомте районну, обласну спілки АТО, родичів, адвоката! "Увімкніть" пильність на всі сто. Варіант, "та в мене кум дільничий, він, єслі шо, попередить" не проходить, бо місцеву поліцію можуть і не ставити до відома.

2. Якщо до вас приїхали особи, які представляються правоохоронцями – не поспішайте відчиняти двері. Якщо вони показують документи (ухвалу суду), що дають їм підстави вас затримати – негайно телефонуйте адвокатам, родичам, атошникам. Треба виграти час! Я певен, що у вас, від хвилювання станеться гіпертонічний криз чи загострення посттравматичного стану, і вам родичі, адвокат та побратими допоможуть дістатись до медзакладу, де лікарі, я певен, не дадуть дозволу на проведення слідчих дій.

3. Якщо вас хочуть допитати (навіть свідком!), в рамках кримінального провадження (навіть не по вам) - запропонуйте це зробити в приміщенні місцевої поліції, з участю адвоката. Свідки дуже легко стають підозрюваними!

4. Пам’ятайте: під маскою правоохоронців можуть діяти приватні охоронні фірми, яким поступило замовлення з’ясувати ті чи інші факти або доставити вас в певне місце. Повірте, ви самі не розберетесь справжні це поліцейські чи ні, а тому "забивайте" зустріч в спілці АТО, приміщенні місцевої поліції, оповістіть чим побільше людей про це.

5. Ні в якому разі не підписуйте жодних документів, не порадившись з адвокатом, навіть, якщо вас переконують , що це формальність, наприклад розписка про вручення пам’ятки про права і обов’язки!

6. Стаття 63 Конституції вам в поміч – відмовляйтесь від дачі показів, пояснень відносно себе і своїх рідних, принаймні, поки не дізнаєтесь реальні наміри цих осіб.

7. Якщо вас скручують посеред вулиці, з застосуванням сили і спецзасобів, то спробуйте привернути до себе увагу перехожих, не треба соромитись кричати і кликати на допомогу, попросіть перехожих зняти все на телефон, записати номери автомобіля, скажіть своє прізвище і попросіть повідомити спілку АТО, родичів.

8. Пам’ятайте, не виключено, що чужі правоохоронці діють в рамках своїх повноважень та закону, тому ніякого мордобою не влаштовуйте, бо тоді вже наша поліція вас буде "пакувати". Викликаний адвокат знайде сотню підстав не дати провести певні слідчі дії чи затримання.

Зауважу, що не варто сприймати ці рекомендації буквально і обмотувати будинок колючим дротом, бо ви, наприклад, комусь дали в пику на Сході. Якщо та людина і написала заяву, то слідчі дії будуть проводитись , але це все буде йти в паперовому режимі і рано чи пізно припиниться. Якщо сюди їдуть правоохоронці зі Сходу, значить хтось це оплачує і комусь це дуже потрібно.

Бережіть себе!

Читайте все новости по теме "АТО на Донбассе" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости