В ефірі 5 каналу Секретар Радбезу пан Турчинов несподівано повідомив про демілітаризацію "території біля Донецького аеропорту, територію біля Горлівки, Щастя і Широкіно". Попри те, що він неодноразово заявляв про свою пасторську місію, останнім часом він не знімає військової одежі.

В цьому і конфлікт. Бажання нести мир і змусити ворогів стати милосердними наштовхуються на грубі і безжалісні закони війни. Відступ українських військових з цих населених пунктів точно не є сильним кроком українських політ-воєнних стратегів. Тому нас намагаються заворожити словами. "Коли ми говоримо про демілітаризацію, це не значить що ми маємо звільнити населений пункт, в тому числі, Широкіно. Мова йде про те, аби в Широкіно зробити постійно діючий пункт спостерігачів ОБСЄ…. А контроль над містом будуть мати українські міліціонери. Тобто українська міліція бере повний контроль над містом в тому числі над тією частиною де окопалися терористи. Тільки в цьому випадку наші бойові частини зможуть відійти на кілометр для того щоби демілітаризувати зону і присікти можливості провокацій для бойовиків".

Цікаво, що би на це сказали Наполеон, Маннергейм і Маршал Жуков?

Широкіно, наприклад, є стратегічним плацдармом, який домінує над Маріуполем. Його захоплення бойовиками, які, після заяви пана Турчинова, не тільки підтягли туди важку зброю, але й одразу почали обстрілювати це село із танків, мінометів і гранатометів. Уявіть собі, що на ньому вони встановлять РСЗВ, "Гвоздики" і всю іншу хрінь, яку вони понавозили в Дебальцеве завдяки нашій "блискучій, плановій передислокації військ" звідти, про реальність чого ми не знаємо й досі. Як ви думаєте, довго протримається Маріуполь? Враховуючи, що ми ще й відмовились від закупівлі для нього фортифікаційних систем у американців, посилаючись на "дороговизну".

Учора бойовики цілий день "довбали" Щастя з усіх видів зброї, включаючи 125 мм. артилерію, танки, 120 мм. міномети і Зенітки на автомобілях – ЗУ-23-2. Це саме вони робили у напрямку Майорського, Новгородського, Ленінського, Кірово, Пєскі, Опитного, Авдієвки і, знову, Широкіно, намагаючись прорватися за спину ЗСУ і створити новий "котел".

Спікери АТО в один голос волають, що бойовики нарощують активність обстрілів. Особливо нічних. Держдеп США заявляє про посилення поставок зброї бойовикам, постійне нарощування їх і без того чисельної армії, поставок їм новітніх систем ПВО і збільшення чисельності власних військ РФ на кордоні з Україною.

Налякані заявою Секретаря Радбезу жителі Широкіно панічно звернулись до президента з проханням не демілітаризувати цю територію, зважаючи, у тому числі, на невідворотну загрозу для Маріуполя.

ОБСЄ жодного разу не продемонструвала своєї дієздатності виступити не тільки гарантом Мінських угод, які вони готували і підписували, але й навіть посередником в обміні полоненими, у дотриманні домовленостей про відведення важкої зброї і точкового припинення вогню. А міліція… Ну, здається, це із області фентезі, оскільки місцева міліція ще ні разу не довела своєї відданості присязі. Швидше – навпаки.

Все це дуже схоже на тактику відступу з Криму.

Важливе тло. Укроборонпром, в особі Сергія Пінькаса, несподівано заявив, що суперсучасний Харківський танк "Оплот" реально воювати на Сході не буде, оскільки він дорого коштує і його вигідніше продавати іншим країнам, де він буде гарантувати їхній державний суверенітет. Ми ж полатаємо і модернізуємо старенькі Т-64 і Т-72. Хай вони протистоять новітнім російським Т-90МС із суперсучасними системами, особливо ведення нічного бою, і новим Т-14 "Армата", який неминуче скоро з’явиться на Донбаському полігоні воєнних дій. Взагалі, треба підкреслити, що Росія на Схід постачає досить сучасну стрілецьку і важку зброю, як і новітні військові технології. Від спеціальних куль і снарядів до кіберсистем електронного ведення війни. І взагалі, чи можна робити такі "купецько-індеферентні" заяви до стану втрати війною значної території України, посадовим особам, які не мають жодного відношення до управління війною. Я на них зреагує українська армія?

Очевидно, що не варто розраховувати і на якихось миротворців, які щитом стануть між нами і армією терористів. Справа не тільки в тому, що цього не дозволить зробити Росія в Радбезі ООН. В США і Європі розуміють неперспективність подібного кроку і його небезпеку для подій на Сході. Миротворці – це не воєнні ЗС. Уявіть собі, це великий поліцейський патруль з легкою стрілецькою зброєю, одягнутий у форму ООН і без права на будь яку військову активність, крім самооборони. Проти них армія "відморожених" терористів. На це президент Франції неоднозначно натякнув нашому гаранту, сказавши що "Франція приймала участь у воєнних операціях з підтримки миру. Але ми поки-що не впевненні, що це необхідно".

І останнє. Комісар з питань розширення ЄС Йоганнес Ган в Берліні заявив, що розширення ЄС не буде ще 10 років і "ЄС з цього приводу не веде переговорів". Наша заступниця міністра ЗС заявила, що на Саміті ЄС 27 квітня "обговорять питання про перспективи розширення Євросоюзу на Схід". Можливо тому, що не вдається зібрати конференцію міжнародних фінансових донорів для підтримки України. Чи стане для економічних реформ одного Сороса і безжальних та економічних лещат Уряду для українців?

Щось треба змінювати. Можливо ліжка. Хтозна. Очевидно, що подібна стратегія "керованого" хаосу управління державою, якщо навіть не звертати увагу на потішні барикади в парламенті, послаблює український супротив процесом десуверенізації держави які нарощуються війною на Сході.

Ну що ж, будемо готуватись за закликом Петра Порошенка до референдуму щодо вступу в НАТО. Воно, напевне, не зможе відмовити переважній волі українського народу сховатись за його велику і могутню парасолю.

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости