УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Олександр Бойкул
Олександр Бойкул
Цинік-оптиміст, Демократичний Альянс

Блог | Березняки. Сквер. Протест. Аварія

Березняки. Сквер. Протест. Аварія

Дніпровський бульйон, Русанівський гейзер, фонтан революції.

Різні були жарти щодо заголовків матеріалів в разі, якщо від дій забудовників рване труба теплотраси високого тиску, що йде на Березняках вздовж вулиці Серафимовича, зокрема і по ділянці, де зараз намети протестувальників. Ситуація небезпечна не лише на думку жителів сусідніх будинків, начебто зацікавлених у скандалі, а і на думку комунальників і фахівців із питань архітектури і містобудування, що працювали і з іншими сумнівними забудовами. А забудовнику таки начхати, і комусь доведеться розгрібати наслідки некомпетентності Київенерго, що свого часу проклали трубу високого тиску в одному місці, а намалювали маршрут її прокладення – в іншому.

Отже до справи, хронологія будівельного свавілля.

09-10 липня встановлено бетонний паркан, із використанням – увага! – важкої будівельної техніки.

11 липня проведений кабель високої напруги від щитової за кількасот метрів, під кабель зрізано асфальтне покриття та переорано прибудинкові ґрунтові ділянки

Фото Бойкула Олександра

12 липня відновлено асфальт на розритих ділянках, причому підрядниками-дорожниками, які представлятись відмовлялись та показувати будь-які документи теж не бажали (аж до приїзду міліції). А ось клумби чекають досі на "ландшафтних дизайнерів". Дорожні роботи велись показово без вжиття заходів техніки безпеки - в безпосередній близькості і до людей, що проводили акцію протесту, і до транспорту (зокрема і громадського), що проїздив поряд. З цим фактом мною і було викликано наряд міліції та складено заяву про правопорушення.

13 липня починається активна фаза протесту. Люди прориваються на територію парку та встановлюють намети. Оцінюються "покращення" прибульців:

  • встановлені залізобетонні плити

  • викопані два дерева

  • на території скверу вирита траншея під фундамент чи під комунікації (мабуть, друге – занадто криво копали)

  • проведене водопостачання від сусідньої тераси-ресторану "День і Ніч"

  • прокладено невідомого призначення комунікації (широкі пластикові - під майбутні кабелі чи трубки)

  • купа сміття по всій території, здебільшого в куті "дислокації" охоронців (сміття, очевидно, не вивозили – купа було зібрано в мішки, готові до відвантаження)

  • по території скверу видно колії від вантажівок

  • люди помічають просідання ґрунту

То чого панікувати? Ну, проходить собі труба по ділянці. Ну, проходить далі повз ресторан. Ну, проходить далі ПОВЗ АВТОЗАПРАВНУ СТАНЦІЮ! Проходить, проходить, і – прориває.

Фото Дмитра Фортунатова

19 липня 2013 року. За 300 метрів від місця протесту, біля будинку за адресою Серафимовича 19 та АЗС Лукойл-Україна 1116, з'являються працівники комунальних служб від Київенерго у складі ні багато ні мало – трьох жовтих вантажівок Аварійної служби, одного екскаватора та одного грейдера (також на місці була помічена бетономішалка, проте не факт, що вона мала відношення до аварійників).

Дмитро Фортунатов доволі вдало прибув на місце і встиг зафіксувати на фото роботу комунальників. І дійсно – на сайті Київенерго ми бачимо повідомлення про "гідравлічні випробування тепломереж (графік випробувань, липень 2013): з 8 по 22 липня гідравлічні випробування відбудуться в частині Оболонського, Деснянського та Дніпровського районів столиці; З 16 по 30 липня гідравлічні випробування пройдуть в частині Печерського, Голосіївського та Дніпровського районів столиці, у зв’язку із чим вочевидь і були перебої із гарячою водою у відповідних районах.

Фото Дмитра Фортунатова

Але ось вона - причина прориву. Навіть не треба надсилати запит до Київенерго – на фото чітко видно, яка товщина труби в ділянці, де вплив корозії був мінімальний (вирізаний автогеном кружечок), та яка товщина труби в місці прориву – фактично плавне зменшення товщини металу від півсантиметра і до міліметра і навіть менше. Що залишається з’ясувати – чи досі наші комунальні служби повноцінно використовують Станції катодного захисту (утримування трубопроводів під впливом малопотужного захисного струму) та чи застосовувалось поверхневе антикорозійне покриття для уповільнення процесу корозії труб. А з’ясувати варто, оскільки поряд не лише заправка, а транспортний міст через залізничні колії, що активно використовуються і для вантажних перевезень, і міською електричкою.

Фото Дмитра Фортунатова

Отже прорвало біля АЗС. Обійшлось без жертв чи потерпілих. Але ми чудово пам’ятаємо випадки, коли люди провалювались на дорозі у ями з окропом – останній минулого року , ба навіть автомобілі йшли під землю у місцях прориву трубопроводів із гарячою водою, і люди фактично зварювались живцем!

А також був випадок два роки тому коли в приміщенні, у нічному клубі в окропі мало не зварились п’ятеро відвідувачів.

Останній випадок, недалеко від місця, до якого прикуто нашу увагу сьогодні. По інший бік моста Патона всього три місяці тому, 16 квітня, вибухнула гейзером труба із окропом, завдавши чималої шкоди дорожній інфраструктурі та автомобілям, яким не пощастило бути неподалік.

Після цього всього, гадаю, варто придивитись уважніше до діяльності Київенерго, але це вже інша історія.

Отже, повернемося до нашого скверу. Ми бачимо характерне просідання ґрунту по всій довжині скверу в місці проходження теплотраси, а також кілька конкретних ямкових просідань. Цілком можливо - під впливом конкретного мінімального прориву і відповідного впливу води (нового дефекту, чи можливо вплив пари, що дійшла від проблемної ділянки біля АЗС).

Фото Віктора Руденко

Якщо є сумніви – то ось фото свіжого просідання ґрунту поблизу розритої ділянки біля АЗС на Серафимовича – ті самі десяток-два сантиметрів вглиб,

Фото Дмитра Фортунатова

Ніби небагато, але ми бачимо, симптомом чого вони можуть бути:

Фото Дмитра Фортунатова

Отже, що ми маємо – систематичні приводи сумніватись у компетентності комунальників, як у плані експлуатації тепломереж, так і в плані надання дозволів на будівництво за умов проходження на ділянці магістральної теплотраси.

А забудовники ж зайві витрати на профілактику та ремонт тепломереж бажання нести, звичайно, не матимуть, і покладуть ці турботи на Київенерго. І згідно з планом чітко видно, що на місці труб буде заасфальтована ділянка – під’їзна дорога та автостоянка, із усіма відповідними ризиками.

Фото Бойкула Олександра

Навіть якщо на запит забудовника Київенерго повністю замінить трубопровід на ділянці, зміцнить залізобетонні короби, то ми розуміємо, що ці витрати ляжуть на Киян як витрати за збереження нашого з вами спокою через наслідки проїзду невідомо чиїх будівельних кранів та іншої важкої техніки по чутливій і небезпечній інженерній мережі.

І у разі прориву безпосередньо в супермаркет бульйон вийде наваристий.

Сашко Бойкул, цинік-оптиміст, Демократичний Альянс.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...