МирСпорт

В 2017 році українська економіка набиратиме обертів

23.4т

Я не люблю слово "рекорд", якщо воно не стосується спорту. Але мої підлеглі останнім часом часто його використовують стосовно наших показників. Що ж, за ними стоїть важка і сумлінна робота кожного. Тим більше, що в січні 2017 року воно стосується найбільшого показника за всю історію адміністрування ПДВ. У цьому місяці платниками задекларовано до сплати 22,4 мільярда гривень ПДВ. Таких цифр насправді ще ніколи не було.

Що це означає. Податок на додану вартість є важливим бюджетоформуючим податком, на цьому етапі – основною статтею доходів бюджету. Отож ці 22, 4 мільярда гривень, задекларованих у січні, підуть на пенсії, зарплати, виплати малозабезпеченим, фінансування інфраструктурних проектів. Це майже вдвічі більша сума за середньомісячне декларування податку у 2016 році. Хоча у грудні ми теж перевищили планку у 16,6 мільярда гривень. А вже в січні ми збільшили цей показник на 6 мільярдів – таких потрібних державі грошей.

Я вже говорив, що показник 2016 року, якого досягла ДФС, а саме 758,5 мільярдів гривень надходжень до зведеного бюджету, вселяє в нас оптимізм, адже цим закладається фундамент для зростання економіки України у 2017 році. Це майже на 30 % більше, ніж ми мали у 2015 році.

Зросли податкові та митні платежі. Податкові платежі – на 36,0% проти 2015-го, митні – на 16,3%.

Тому можемо прогнозувати перевиконання доходної частини бюджету цьогоріч, і, як наслідок, економіка набиратиме обертів.

У 2017 році ми прогнозуємо збільшення платежів до державного бюджету на 99,5 мільярда гривень. Це важка цифра, але ми налаштовані її досягнути. За нашим прогнозом ПДВ з ввезених товарів зросте на 31,3 мільярда або ж на 17,3 %, ПДВ із вироблених в Україні товарів (сальдо) – на 26,3 мільярда або ж на 48,6 %. Мене дуже радують показники, які надходять із товарів, вироблених в Україні – економіка оживає. Також зростання надходження акцизного податку бачу на рівні 16,5 мільярда гривень або ж на 29,9 %.

Дуже сподіваюся на розуміння, консенсус, конструктивний діалог з підприємцями, на їхню підтримку і розуміння потреб держави, запитів людей, у першу чергу, щодо підвищення соціальних стандартів. Ми прагнемо стати максимально відкритими. Імідж ДФС та довіра до нас є дуже важливими. Окрім того, я дуже сподіваюся на пришвидшення процесів з детінізації зарплат та економіки в цілому. Сьогодні держава як ніколи потребує підтримки українського бізнесу, створення сприятливих умов для іноземного інвестора. Це теж суттєвий резерв.

Днями у мене відбулося кілька зустрічей з нашими колегами з Азербайджану, поспілкувалися ми і з нашими грузинськими колегами. Ми продовжуємо двосторонню співпрацю у сфері протидії порушенням та боротьби з контрабандою, спільно боремося зі скоєнням незаконних експортно-імпортних операцій, митним шахрайствам, наркотрафіками, легалізацією тіньових коштів, із незаконним переміщенням експонатів культурної спадщини. Обмін митною інформацією є дієвим інструментом забезпечення економічної безпеки наших держав.

З Азербайджаном ми завершили всі внутрішньодержавні процедури вступу в силу Протоколу про взаємодію між Державною фіскальною службою України та Державним митним комітетом Азербайджанської республіки у сфері боротьби з митними порушеннями, пов’язаними з переміщенням товарів повітряним транспортом. Він ось-ось запрацює.

Актуальні питання функціонування митних органів України та Грузії, у першу чергу, щодо боротьби з контрабандою та обігом наркотиків, ми обговорили з першим віце-прем'єром та Міністром фінансів Грузії Дмітрієм Кумсішвілі. Грузія – теж наш важливий партнер: імпорт з Грузії в Україну складає 60 мільйонів доларів США. Це, в першу чергу, продовольство та напої. Ми експортуємо в Грузію на 391 мільйон доларів США. Це теж продовольча група, промислові і споживчі товари.

Наряду з нашою тісною співпрацею з країнами Євросоюзу, з нашими торговельними партнерами в інших державах – це дуже важливі напрямки для нашої країни.

Для нас ще дуже важливим є обмін досвідом та інформацією з кожним із партнерів. Повноцінна взаємодія з митними адміністраціями інших країн, з європейськими митними інституціями є підґрунтям для суттєвого покращення митного контролю, що суттєво зменшить можливості для недобросовісного бізнесу ухилятися від виконання законодавства та попереджатиме шахрайство. А це - спрощення торгівлі, пожвавлення конкуренції та усунення незаконних переваг.

Сьогодні ми намагаємося консолідувати всі пропозиції, які маємо від МВФ, Митно-прикордонної служби США, Місії Європейського Союзу, яка працює в Україні з митних питань, Всесвітньої митної організації, зібрати найкращий світовий досвід аби перетворити ДФС в ефективну та дієву службу, яка забезпечує виконання законодавства та перешкоджає незаконним махінаціям в податково-митній сфері.

Читайте все новости по теме "Экономический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Наши блоги