, view = metaData.view != null ? string.Join("|", metaData.view) : null})

У 2016 році українські виші набиратимуть студентів-"спеціалістів" востаннє. Раніше отриманий диплом прирівнюватиметься до диплому магістра. Такі зміни відбуваються у рамках імплементації норм нового Закону "Про вищу освіту". Згідно п.2. ст.5 Закону "Про вищу освіту", в системі вищої освіти існують наступні ступені вищої освіти:

1) молодший бакалавр;

2) бакалавр;

3) магістр;

4) доктор філософії;

5) доктор наук.

Згідно п.2.1. Прикінцевих та перехідних положень Закону Про вищу освіту, останній прийом на здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста проводиться у 2016 році.

Таким чином, мова не йде про скасування МОН освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста, оскільки такий рівень не передбачається новим Законом. Мова йде про завершення в цьому році перехідного періоду, протягом якого вищі навчальні заклади мали ще право здійснювали прийом на навчання за програмами спеціалістів.

Ці зміни вимагає час: у світі, наприклад, дипломів спеціалістів не існує. Тому їх слід оцінювати як намагання досягнути світових стандартів і нічого більше. Тим більше, що їх ухвалило не Міністерство освіти України, а Верховна Рада.

Читайте все новости по теме "Блог о жизни" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги