Чим вступна кампанія-2016 відрізняється від попередніх

1.4т

Цьогорічна вступна кампанія в Україні передбачає декілька важливих нововведень. Зокрема, всі абітурієнти, які вступатимуть до вищих навчальних закладів України на основі результатів ЗНО, подаватимуть документи лише в електронній формі шляхом заповнення у режимі он-лайн заяви на сайті Електронних заяв. Лише деякі категорії осіб зможуть подати заяви на вступ у паперовому вигляді (це стосується усіх, хто зараховуватиметься до вишу за підсумками співбесіди, а також осіб, які мають право на участь у конкурсі за результатами вступних іспитів на основі повної загальної середньої освіти).

Окрім того, як і минулого року, абітурієнти можуть подати не більше п’ятнадцяти заяв для участі у конкурсі на навчання за кошти державного бюджету. Втім цього року можна подавати документи не більш, аніж на 5 спеціальностей, а кількість вишів може бути різною. Тобто, абітурієнт який обрав лише одну спеціальність може подати заяви навіть до 15 навчальних закладів.

Ще одним важливим нюансом цьогорічної вступної кампанії є те, що Міністерство освіти України визначило обсяг державного замовлення лише на спеціальність загалом, (а виші визначили максимальний обсяг державного замовлення). Самі ж бюджетні місця розподілятимуться по вишах після закінчення вступної кампанії: більша кількість державних місць перейде до тих вищих навчальних закладів, в які абітурієнти з найкращими балами подали найбільше заяв. Фактично, цього року абітурієнти впливають на розподіл державного замовлення.

Щодо додаткових балів за перемогу в олімпіадах чи підготовчі курси, то вони включаються в конкурсний бал (в максимальні 200 балів, які може отримати абітурієнт).

Варто зауважити, що важливим цьогорічним моментом є відміна пільг. Позаконкурсників та цільовиків нині як окремої категорії немає. Втім з'явився перелік осіб, які можуть здавати екзамени на вступ безпосередньо у вищих навчальних закладах, а не вступати за результатами ЗНО.

Як і в попередні роки, основним критерієм відбору до вищих навчальних закладів залишаються результати ЗНО. Для участі в конкурсному відборі абітурієнт має подати результати ЗНО з трьох предметів, обов'язковим серед яких є українська мова та література. Інші два визначаються навчальним закладом, або обираються вступником з переліку, запропонованого ВНЗ. Абітурієнти зможуть подавати сертифікати ЗНО лише 2016 року. Крім того, варто пам’ятати, що навчальний заклад може визначити мінімальні бали, з якими вступник допускається до участі у конкурсі. Так, деякі виші визначили такі бали на рівні 140.

Абітурієнти, які подають документи за загальною процедурою можуть робити це від сьогодні (11 липня – Ред.) до 27 липня. Втім усі ті, хто складатиме творчий конкурс, мають подати документи до 20 липня.

Читайте все новости по теме "Блог о жизни" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости