Віталій Гайдукевич: Радянщина на стінах ліцею ім. Богуна - последние новости Украины - Блог о жизни | Обозреватель 25 января
Примите участие
в розыгрыше
Xiaomi Redmi 5 PlusУчаствовать
СпортLady

Радянщина на стінах ліцею ім. Богуна

Давно хотілося потрапити до коридорів ліцею ім. Богуна. Багато різних історій розповідали про ліцей. Всяких. І от сталося - на території вперше зібралися керівники (представники) шкіл із військово-спортивним ухилом. Тих шкіл, котрі при совку називали іменем ката ногайців, придушувача коліївщини і повстання Костюшка - "суворівці". До слова, у нас досі є персонажі, котрі пишуть вимоги до Муженка захистити Суворова і взагалі не замахуватися на "дружбу народів". "Це не наша війна", кажуть дорослі дяді суворівці. Цікаво чи чує це СБУ?

(Щодо самого форуму ліцеїв - початок в потрібному напрямку, але одні ліцеї сприймають, актуальність проблематики, інші по очах - СРСР:(втім конструктив лишився по сьогоді, і це добре...)

Але зараз мова про наочність. Ми от хочемо ж, щоб український офіцер був патріотичним, усвідомлював ЩО таке Україна, що Україна, це не УРСР, не Росія і не імеперська колонія? Хочемо. Усі ці корисні якості в юнаках плекають у військових ліцеях. Ставлячи в приклад... Кого? Історичні приклади і тут геть біда.

Звісно, вимагати блискавичного наведення ладу від Героя України, легендарного Сумрака, важко. Зрозуміло, генерал відновлюється, йому потрібна надійна підтримка, абсолютно контролювати виховний і навчальний процес може бути важко. Та й підкилимщину ніхто не скасовував, але... Третій рік війни, а в Богуна стіни в СРСРі. В дрібницях, і по усіх кутах. Так, є героїчні випускники, є щось з нинішньої війни але це мізер. Стилістика оформлення в кращих традиціях совка - подивився і назавжди зненавидів історію (а це вже закид МОН і МО - третій рій війни, слабо розробити наочність?)

А тепер по тому, що вразило - в музеї ліцею ікона (!) Суворова. В розташуванні однієї з рот - меморіальне ліжко... Ні, чекайте, навіть якщо людина, котра колись на ньому спала і видатна, але... меморіальне ліжко огороджене, як той мавзолей! Навіщо? Що має сказати ліжко ліцеїстові? А що б сказав той, кому ліжко присвячене? Ви впевнені, що "дякую"?

Скрізь по стінах відсил на "суворівців". Звідусіль постійна прив"язка на Радянський Союз. До неї так звикли, що , схоже, навіть не помічають.

Галерея портретів... один з центральний коридорів - Клим Ворошилов, соратники Будьонного. Вибачте, як "громадянська війна"? Російське вторгення! Що значить воював в Червоній Армії на Харківщині під час громадянської? Проти кого воював? Проти армії УНР! Тобто на стінах висять радянські воєначальники чиїми зусиллями було знищено українську державність під час Перших Визвольних. Нікого ніщо не бентежить?

Адмірал Колчак - з якого рябого? Марінеско, котрий вчинив воєнний злочин потопивши цивільне судно "Вільгельм Густлов" (ця трагедія вважаєтсья чи не найбільшою в історії мореплавства - близько 9 тисяч загиблих величезна кількість дітей) та аналогічний "Штойбен" (близько 2680 поранених, 270–300 осіб медичного персоналу, 150–285 членів екіпажу і близько 900 біженців)...

Приклади ЧОГО хочуть ЦИМ навести ліцеїстам Богуна?

А маршал Гречко? Це той самий, що був одним з організаторів ВТОРГНЕННЯ радянських військ в Чехословаччину в 1968 р.

Гібридна війна поти незалежних країн і її активні планувальники типу Гречка чи Маргелова, це приклад для майбутніх українських офіцерів?

А чого вартує трактування Другої Світової як Велика Вітчизняна і переклад російсько-пропагандистського "нє забудєм не простім"?

Є ж рекомендації ІНП щодо коректних термінів, є історія військових юнацьких шкіл УНР, є офіцери і полководці, котрі воювали виборюючи незалежність саме України, а не СРСР. Де вони? Нема. Де детально занотовані оповідки вже цієї війни із нинішніми героями? Нема.

Всеволод Петрів, Марко Безручко, Василь Тютюнник, Євген Коновалець, Петро Дяченко, Олексій Алмазов, Петро Болбочан, Михайло Омелянович-Павленко... і багато інших, де вони?

Чорні Запорозці, Січові Стрільці, Українські Січові Стрільці, Третя Залізна, Синьожупанники, Сірожупанники, Холодноярці... і багато інших, де вони?

І це тільки ліцей, а що робиться в військових вишах? А (як наслідок) в головах?

Ceterum censeo Carthaginem delendam esse

Читайте все новости по теме "Блог о жизни" на OBOZREVATEL.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги