Чи відбудовуватиме Донбас Західна Україна?

18.2т

Інколи історія грає з нами злий жарт і показує у дзеркальному відображенні те, що було в минулому.

Після закінчення Другої світової війни західні терени України освоювали східняки. Звісно, все було в рамках єдиного Радянського Союзу. Основною метою акції було орадянщення Західної України, залучення її, за версією тодішніх ідеологів, до повноцінного життя країни.

На Захід України приїжджали спеціалісти різних галузей. Велику роль надавали так званому ідеологічному вихованню, тому значну частину тих, хто приїхав зі сходу України, становили партійні і комсомольські працівники, а також учителі. Представники каральних органів мали забезпечити втілення у життя радянської ідеології.

Звичайно, насаджування ворожої місцевому населенню ідеології отримувало спротив – тим більше на тлі масового виселення українців у Сибір, убивств націоналістів і просто тих, хто захищав українське.

Радянська пропаганда рясніла від повідомлень про вбивства вчителів, партійних і комсомольських працівників, які приїхали на Західну Україну встановлювати Радянську владу. У всьому звинувачували "українських буржуазних націоналістів".

Схоже, подібна ситуація, але в дзеркальному вимірі, може незабаром мати місце на Донбасі, коли його поїдуть відбудовувати українські активісти, в тім числі й насамперед із Західної України. Звичайно, я кажу про ту ситуацію, коли російські війська будуть виведені, кордон з нашого боку стане українським, влада теж буде українською, а вибори на Донбасі відбудуться за українськими законами. Це все може відбутися навіть швидше, ніж ми собі думаємо.

Головною метою українських активістів, крім відбудови Донбасу, буде широка українізація місцевого населення, яке ще довго знаходитиметься під впливом російської агітації та пропаганди. Насамперед слід зламати вороже ставлення проросійського населення до всього українського. Контр-агітація і контрпропаганда у цьому випадку мають бути на порядок вище, ніж це робив Кремль. І, можливо, саме це буде більш важливим, ніж відновлення промислового потенціалу Донбасу.

Процес українізації Донбасу (і Криму) буде довгим і трагічним. На жаль, матимемо не просто протистояння, а випадки убивств українських активістів, скажений спротив тих, хто все ще знаходитиметься під впливом Кремля. І все ж процес українізації Донбасу і Криму – це об’єктивна і закономірна реальність. Ми просто маємо пройти і цей етап в історії України.

Історія все-таки жартує з нами. Але треба просто вміти побачити її дзеркальні відображення.

Читайте все новости по теме "Блог о жизни" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги