newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img
Григорій Палій
Григорій Палій
Мобілізований журналіст "Обозревателя"

Блог | А якщо вона повернеться? 7 хвиля мобілізації

А якщо вона повернеться? 7 хвиля мобілізації

Схоже, здоровий глузд перемагає і безпрецендентний мобілізаційний марафон, який відбувся минулого року не повториться. Зараз усім уже стало очевидно, що мобілізація у її нинішньому вигляді і за нинішньої інтенсивності бойових дій просто не потрібна. Тим більше, бажаючих перейти на контрактну службу в армії зараз не бракує, принаймні в тих підрозділах, де нормальні командири і адекватні офіцери, чимало тих хто пройшли попередні хвилі мобілізації не проти повернутися до своїх же частин.

Видео дня

Сьогодні спілкувався з одним з товаришів, з яким пройшов учебку. Він став першим із нашої учбової батареї , хто підписав контракт, думаю, не останнім. Радує і те, що у військоматах немає відбою від офіцерів. Лейтенанти і капітани запасу у чергах стоять, щоб укласти контракт. Здорова конкуренція серед молодшого офіцерського складу дає надію на те, що людей випадкових, не здатних розвиватися у ЗСУ буде менше, та й офіцери, які повертаються після того, як побували на цивільній роботі не зовсім, є продуктом цієї системи, вони мали можливість подивитися на неї відсторонено.

Словом, сьогоднішні тенденції у збройних силах говорять про те, що курс узятий на контрактну армію буде збережений. Проте у певних позиціях комплектація військ може вийти дійсно проблемною, з огляду на те, що у армії є чимало посад, які потребують специфічних знань, навичок, освіти і досвіду, як правило, люди, які володіють ними є на обліку у військових комісаріатах і у разі необхідності саме таких фахівців може бути мобілізовано. У таких випадках країна може піти на те, щоб виплачувати і достатньо високу зарплатню військовослужбовця, і компенсацію за його цивільну зарплатню. У найгіршій ситуації опиняться еспедешники, вони позбавляються цивільного доходу.

Враховуючи власний, не дуже райдужний досвід мобілізації, пораджу будь-що домовлятися із військовим комісаром про відтермінування для того, щоб вирішити усі справи із податковою.

Мені особисто доводилося 4 місяці виплачувати соціальний внесок уже знаходячись у армії, хоча фактично ніякої діяльності не міг вести, крім того нараховано було мені ще чимало пені за несвоєчасне подання декларацій, ніби війська є тим місцем, де легко і безперешкодно можна у зручний для себе час подавати фінансові звіти.

У наших фіскальних органах просто не передбачений механізм, який може хоч якось допомогти підприємцю у цій ситуації. Ба навіть і досі моє СПД не закрите, хоча я уже 9 місяців перебуваю у військах.

Такі от будуть мої поради на випадок оголошення 7 хвилі часткової мобілізації.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...