Країни ЄС грають за правилами Кремля

Країни ЄС грають за правилами Кремля

Сподіватися на те, що так звані "ДНР" і "ЛНР" будуть виконувати нові домовленості, досягнуті під час засідання Тристоронньої контактної групи у Мінську 21 вересня не варто. Варто пам’ятати, що це абсолютно несамостійні гравці, а лише маріонетки Кремля. Тому як вирішить Росія, так і буде.

Видео дня

А зупинятися окупант не збирається… Не дивлячись на санкції проти Росії, тенденцій зворотного напрямку в російсько-українському конфлікті, на жаль, немає. Тим паче, країни ЄС (в тому числі і сусіди України: Словаччина, Угорщина, Австрія) свідомо чи несвідомо стараються грати за правилами Путіна. Зі сторони цих держав ми часто чуємо заяви про те, що в Україні внутрішній конфлікт, що нам слід "піти на зустріч" і виконувати так звані Мінські домовленості. Останні ж – відвертий фейк (тут я цілком погоджують з експертними групами, які ще наприкінці січня заявляли, що цей документ фіктивний). Так, мінські угоди дали можливість Заходу офіційно закрити очі на ситуацію …а це означає, що гра за правилами, які нав’язав Путін, продовжується.

Продовжуючи тему Мінських домовленостей, слід відзначити, що вони від початку були мертвонароджені. З дати їх створення минуло понад 2 роки, а результатів так і нема. Давайте сьогодні (21 вересня. – Ред.), у Всесвітній день миру, оголошеним ООН, увечері глянемо підсумки дня, що минає, на Східному фронті. Скільки серед наших військовослужбовців буде поранених, а скільки загиблих? То як, працюють Мінські годи?

Саме тому зараз слід робити усе для протистояння, і сказавши "А" говорити й "Б". До прикладу, вчора Верховна Рада України визнала російську Держдуму нелегітимною. Значить, наступний крок повинен бути за президентом – розрив дипломатичних відносин з країною-агресором і абсолютне скорочення економічних в’язків з Росією. Якщо ми хочемо, щоб Захід більш активно включався у наші внутрішні процеси – слід показати йому, що ми хочемо і можемо боротися. Безумовно, за останній час наша армія зробила великий крок в обороноздатності країни, втім більш активною має бути й наша дипломатія. От тоді можливо буде говорити і про нові формати перемовин.

А під новими форматами перемовин я маю на увазі групу, яка б чітко визнала Росію порушником міжнародного консолідованого права, яка повинна понести покарання. Я впевнений, що такий формат буде. Якщо не помиляюся, то це буде "женевський формат" до якого обов’язково входитимуть США. Не виключаю, що й найближчі союзники України, зокрема Польща, увійдуть до цієї робочої групи. Зважаючи на те, що нині українсько-польські стосунки в історичному контексті дещо напружені (гадаю це трапилось не без участі Росії), не слід забувати, що саме ця країна одна з перших, хто підтримав невизнання легітимності дій РФ на українських територіях.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...