Так чий Крим?

Так чий Крим?

20 січня - день Криму - правильна дата для презентації книжки "Наш Крим. Неросійські історії українського півострова". Сьогодні збірку представили в Укрінформі. Автори переконані, що поширені міфи про "геть російський Крим" - не більше, ніж маніпуляція і все набагато складніше.

І не лише тому що Крим передовсім кримськотатарський. В книжці сюжети і про Крим грецький, і про український – від часів козаччини до сьогодні.

На думку учасників заходу від 1991 року Україна так і не виробила стратегію українізації Криму. І лише біда змусила вписати історію півострова в загальну історію України. Представлена публікація (радше публіцистична аніж наукова) – вагомий крок в наближенні Криму і створенні підручників. Адже в новій шкільній програмі Крим представлений набагато повніше. Про удосконалення шкільних програм з історії та літератури (де позбулися нарешті образу кримського татарина як зарізяки) особливо наголошували на презентації і згадували про вже змінені програми як про реальне досягнення інституту національної пам’яті. Така стратегія. Володимир В’ятрович дещо полемічно сформулював, що для багатьох шкільний підручник залишається єдиною прочитаною історичною книжкою.

Видео дня

Тож особливо помічною стане збірка для вчителів. Школи та бібліотеки отримають безкоштовні примірники. Решта охочих можуть завантажити електронну публікацію на сайті УІНП та на платформах Google та Issuu.

Ось лінки:

сайт УІНП.

GooglePlay

GoogleBooks

Issuu.

disclaimer_icon

Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...