У чому неймовірна користь гарбуза

Чем полезна тыква

Гарбуз - король осені. Саме так знавці називають цей диво-овоч. Щоб погодитися з цим визначенням, досить поглянути на перелік захворювань, від яких він може запобігти.

Жовто-помаранчеві сорти гарбуза за вмістом бета-каротину стоять на одному рівні з морквою. Бета-каротин перетворюючись в організмі у вітамін А, не лише контролює процеси зростання і розвитку організму і підтримує на належному рівні зір і імунні реакції, але є кращим природним антиоксидантом, який захищає організм від агресивної дії довкілля. А найголовніше - пригнічує процеси перетворення клітин в злоякісні.

Гарбуз – один з чемпіонів серед овочів по кількості заліза. Крім того, в ньому міститься немало солей міді і фосфору, які також сприятливо впливають на кровотворення. Тому блюда з гарбуза - унікальний засіб для попередження залізодефіцитної анемії.

Сукупність біологічно активних речовин, що містяться в гарбузі сприяє виведенню холестерину з організму і покращує водно-сольовий обмін, тому гарбуз - відмінний помічник для безперебійної і нічим не обтяженої роботи серця.

Гарбуз - багатий пектиновими речовинами, які покращують функцію кишківника при закрепах. Тому, щоб не було проблем з травленням, доповніть своє звичне меню гарніром з печеного або вареного гарбуза.

Насіння гарбуза містять цинк і кукурбитацін, які корисні для кожного чоловіка і важливі для підлітків, оскільки беруть активну участь в процесі статевого дозрівання.

А також насіння гарбуза з давніх пір вважається відмінним протиглистним засобом.

Отож, особливо важливо в осінньо-зимовий період ввести гарбуз в своє здорове харчування. Поділіться з нами в коментарях улюбленими рецептами блюд з використанням цієї ягоди. Ми чекаємо.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

УкраинаЖить здоровоЖенский блог