Від сьогодні спрощується процедура оформлення субсидій

33.8т

Із сьогоднішнього дня вступили в силу нові ініціативи щодо спрощення процедури оформлення субсидій в Україні. Уряд зробив ще один крок на зустріч людям, які потребують соціальної підтримки внаслідок неминучого підвищення ціни на газ та житлово-комунальні послуги.

Два місяці працює нова реформована програма субсидій для населення, що компенсує зростання цін на газ та ЖКП. За цей час ми змогли налагодити обмін інформації про доходи людей з фіскальною службою та Пенсійним фондом. Важче йде такий же процес із надавачами послуг.

На сьогоднішній день понад 1,5 млн. родин вже оформили субсидії згідно нового реформованого порядку. Для порівняння: рік тому право на отримання субсидій собі оформило лише біля 375 тисяч родин. Цифри ще раз підтверджують той факт, що ця реформа була вкрай необхідна, нова система ефективно працює і два місяці тому ми ухвалили абсолютно правильні рішення для соціального захисту людей.

З іншого боку, за ці два місяці ми побачили вузькі місця реформи, проаналізували складнощі спрощення системи, почули критику експертів та скарги від людей.

Як я і обіцяв: реформа це не догма і не константа, ми здатні швидко і якісно реагувати на всі проблеми та вносити корективи у наші задуми. Команда Міністерства соціальної політики рухається вперед і запропонувала нові підходи в системі надання субсидій в Україні.

Отже, основні зміни в порядку призначення житлових субсидій наступні:

1. Ми скасовуємо необхідність декларування громадянами розмірів (конкретних сум) доходів. Аналіз застосування цієї норми свідчить про значну кількість помилок при заповненні цієї частини декларації (за попередніми оцінками органів соціального захисту населення лише 15-20 % декларацій, що надходять поштою, заповнюється коректно).

Тому, надалі – жодних цифр у деклараціях, громадяни декларуватимуть лише види доходів (зазначатимуть словами: зарплата, пенсія, стипендія та ін.) та організацію, де їх одержано. Конкретні суми доходів місцеві органи влади отримуватимуть автоматично від фіскальної служби, пенсійного фонду, інших установ та організацій.

2. Скасовується норма щодо повернення у подвійному розмірі надміру перерахованої житлової субсидії у разі подання документів з недостовірними відомостями до громадян. Немає цифр, немає помилок, а отже немає штрафів. Наш принцип – жодних штрафів, жодних покарань

3. Не буде включатися до сукупного доходу родини для призначення житлової субсидії окремі види доходів:

- всі види одноразової допомоги. Наприклад: допомога військовослужбовцям чи родичам у разі загибелі (смерті) чи інвалідності, одноразова винагорода жінкам, яким присвоєно почесне звання України "Мати-героїня", сплачені особою аліменти та ін.

- суми грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, які приймають безпосередню участь в антитерористичних операціях;

- допомога громадських та благодійних організацій,

- допомога на поховання.

Такий крок дасть можливість отримати субсидії або збільшити її розміри десяткам тисяч родин.

4. Надаємо можливість призначати житлову субсидію за бажанням громадян відповідно до доходів не за попередній календарний рік, а за попередні 3 місяці (на сьогодні такий термін становить 6 місяців). Враховувати при призначення житлової субсидії пенсіонерам розміри пенсій, які вони отримували у попередньому місяці (на сьогодні враховуються доходи за попередній календарний рік або за останні 6 місяців).

5. Врегульовуємо питання визначення доходу фізичних осіб-підприємців, які перебувають на спрощеній системі оподаткування (встановлюємо для платників єдиного податку першої групи – 1 прожитковий мінімум для працездатних осіб, другої групи – 2 прожиткових мінімуми для працездатних осіб, третьої групи – 3 прожиткових мінімуми для працездатних осіб).

До сьогоднішнього дня підприємці були фактично позбавлені прав на отримання субсидій.

6. Надаємо право до встановлення права власності на житло у разі смерті власника, на якого було відкрито особовий рахунок, призначати субсидію за рішенням комісії одній із дієздатних осіб, яка на момент смерті власника була в ньому зареєстрована. (На сьогодні призначити субсидію до оформлення права власності на житло на нового власника та відкриття особових рахунків взагалі неможливо).

7. Розширюємо права комісій місцевих органів влади на призначення субсидій у нестандартних, конфліктних та спірних ситуаціях. Зокрема, надаємо право комісіям призначати субсидію на фактично проживаючих осіб у випадку. При цьому рішення комісії буде обов’язковим до виконання всіма надавачами послуг в частині зняття нарахувань з осіб, які зареєстровані, але фактично не проживають у житловому приміщенні.

Місцеві органи влади отримають законну можливість йти на зустріч людям у нестандартних випадках і приймати позитивні рішення щодо призначення субсидій.

8. Передбачили, що у разі ненадання на запит структурному підрозділу з питань соціального захисту населення у встановлені терміни відомостей про склад зареєстрованих у житлових приміщеннях родин для призначення субсидії використовуються дані, зазначені у декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.

На жаль, не завжди вчасно (у п’ятиденний термін) місцеві органи влади отримують інформацію щодо складу зареєстрованих родин. Саме тому, надаємо право спочатку призначити субсидію, а потім робити повну перевірку цих даних.

На підставі цих змін затверджені нова форма декларації для призначення субсидій. До 1 вересня кожна українська родина отримає вже вдруге додому нові форми заяв, декларацій та коротку інструкцію по їх заповненню. І матиме можливість так само поштою відправити свою заявку на оформлення субсидії до місцевого органу влади.

Наша команда і далі готова вдосконалювати систему субсидій. Це не фініш. Наступний етап нашої роботи - створення системи стимулювання отримувачів субсидій працювати над заощадженням споживання енергоносіїв та енергозбереженням.

Але саме головне: ми вміємо слухати і приймати швидкі рішення на користь людей. І ми це вже довели не на словах, а у конкретних справах.

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости