newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img
Галина Третьякова
Галина Третьякова
Народный депутат Украины

Блог | Збирати гроші змолоду? Що чекає на пенсію з 2017-го

Збирати гроші змолоду? Що чекає на пенсію з 2017-го

Українські ЗМІ розповсюдили інформацію про те, що уже з наступного року ми переходимо на накопичувальну пенсійну систему. Втім слід зазначити: ми ще нікуди не переходимо, є законопроект про накопичувальну систему №4608, у якому йдеться про те, що цей перехід буде відбуватися з липня 2017 року.

Видео дня

Спершу це питання слід збалансовано розглянути у бюджеті, адже ця реформа передбачає зміни в законі про загальнодержавне пенсійне забезпечення (тобто слід було б передбачити, що людина додатково з єдиним соціальним внеском буде перераховувати в обов’язковому порядку гроші, а тому треба мудро утвердити цей порядок). На разі ж порядок цієї процедури ще не розглядали.

Втім з 1 січня 2017 року, у відповідності до закону "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", запускається накопичувальна система виплати пенсій. Вона стосується тільки третього рівня пенсійного забезпечення (недержавного пенсійного забезпечення. – Ред.). Тобто, ця інновація не стосується урядових змін у другому рівні пенсійного забезпечення (накопичувальної системи. - Ред.). Більше того, це напрацювання носить рекомендаційний характер і має відношення до структуризації, систематизації, впровадження директиви ЄС щодо пенсійного забезпечення в українську практику. У цій ініціативи спрощується процедура фінансування державних пенсійних фондів, спрощується їх процедура їх ліквідації і тд. Тобто, це все технічні речі, які стимулюють розвиток третього рівня і наводять там лад. Єдина практична сторона цієї ініціативи – це врегулювання діяльності пенсійних фондів, а також імплементація директиви.

Читайте: На скільки в Україні підвищать пенсії

Тобто, як ви вже зрозуміли, цей конкретний інформпривід – не "вибух" реформи. Це частина громіздкого закону, який впровадить нову систему, коли людина зможе збирати собі пенсію з декількох джерел. Втім потрібна добра воля центральних органів влади і зокрема Міністерства соціальної політики, яке поки що наводить лад в першому пенсійному рівні (солідарному. – Ред.). Зокрема, зараз вони займаються пошуком додаткових грошей для солідарної системи.

Щодо чітких термінів, які б мали бути зазначені як закінчення реформи – то їх поки немає. Зараз Міністерство фінансів повинне взяти на себе зобов’язання запустити третій рівень пенсійної реформи, а Міністерство політики – другий.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...