newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img
Маріанна Онуфрик
Маріанна Онуфрик
Член громадської ради при Пенсійному фонді України

Блог | На скільки в Україні підвищать пенсії

На скільки в Україні підвищать пенсії

Середня пенсія в Україні у 2017 році складатиме 2001 гривню. Справа у тому, що відповідно до Конституції України, пенсія повинна забезпечувати рівень життя не нижче прожиткового мінімуму. А тому, разом з підвищенням прожиткового - автоматично перераховуються пенсії, а тому зростає їх середній розмір. Зокрема, вона буде на 270 гривень вища, аніж у 2016 році (нині середня пенсія становить орієнтовно 1730 гривень).

Підвищення пенсій не є сенсаційним реформаторським кроком. 2001 гривня – це цифра, яка просто стала результатом підрахунків Пенсійного фонду, який орієнтується на Держбюджет 2017 року, демографічний склад населення нашої країни та чинне законодавство.

Чи є в Україні можливість підвищити виплати пенсіонерам? Звісно. У внесеному до другого читання законопроекті про Державний бюджет 2017 року, ці видатки на пенсійне забезпечення передбачені.

Видео дня

Окрім того, Кабінет міністрів України анонсував ближчим часом осучаснення пенсій. Наскільки мені відомо, зміни до законодавства щодо такого осучаснення ще не внесенні на розгляд Верховної Ради. Та за умови прийняття цієї ініціативи, видатки на пенсійне забезпечення будуть ще вищими. Відповідно, середньостатистична пенсія в Україні буде вищою, аніж 2001 гривня.

Загалом же, 2001 гривня – це мінімум, який в середньому можуть отримувати українські пенсіонери. Гадаю, уряд виконає всі свої зобов’язання і з часом розмір пенсії зросте більш істотно.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...