Де повідомлення, що когось засудили? Все зловили і зловили

54

За всі роки незалежності у нас утворилася каста людей, які між собою настільки тісно переплетені, що навіть будь-хто з них, хто має благі наміри і святі почуття, не може вирватися із тих мотків, які його оточують. Він весь закорінений у цю систему. Коли говоримо про зміни у прокуратурі чи суддівській системі, то як ми можемо їх впровадити? Навіть, якщо зняти діючих прокурорів і на їх місце поставити випускників юридичних факультетів. Бо хто ці випускники юридичних факультетів? Це ж діти тих же суддів, прокурорів, митників, податківців. Тобто це діти, які виросли у сім’ях, які беруть хабарі. Їх змінити неможливо.

Потрібні кардинальні зміни і на такі посади як генеральний прокурор чи суддя, може, варто призначати необов’язково фахівців. Мова йде про те, щоб зламати систему. Інакше це якийсь розпач. Хоча я розумію, що все відразу зробити неможливо, але чомусь відбувається якийсь страшний застій. Мало що змінюється. Мене страшно дратує те, що відбулось із Шокіним. Кожен день читаю повідомлення, що когось ловлять на хабарі. А де повідомлення, що когось засудили? Оцього мені бракує. А то зловили і зловили.

Звісно, якийсь промінчик світла десь блимає. Прийняли кілька корисних законів, але загалом, якщо дивитися на перспективу, то я просто не доживу до тієї європейської країни, яку ми хочемо збудувати. Не знаю скільки часу це має тривати – років 30 чи 40. Це як Мойсей 40 років водив людей по пустелі, щоб вимерли ті, хто пам’ятав рабство. Але 30-40 років у нашому випадку - це якщо нічого не робити. Але процес можна пришвидшити, якщо робити хоч щось.

Читайте все новости по теме "Блог о жизни" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Наши блоги