В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун повідомила про те, що вакцини проти грипу вже завезені в Україну і нині проходять контроль якості в Державному експертному центрі (відповідальний орган за всі ліки, які постачаються в Україну і тут реалізуються).

Тобто, якщо вакцини пройдуть відповідні процедури, згідно чинного законодавства і будуть допущені на ринок, значить вони якісні. Питання в іншому: хто виробник цих вакцин і наскільки вони ефективні. Це питання слід задавати тим організаціям, які купували ці ліки, адже тільки вони мають конкретну інформацію щодо виробника. Хоча, з точки зору законодавства, ті ліки, використання яких погоджене на державному рівні, просто повинні бути якісними.

Питання ефективності ліків, які реалізуються на території України, на жаль, дуже не однозначне. Зараз я маю на увазі те, що не всі вони ефективні. Про це вже багато говорили, тому це не мої чи журналістські домисли. Окрім того неодноразово акцентували увагу українці на ліках належної якості і велика кількість груп пацієнтів. Це, зокрема, стосується великої кількості медикаментів, які закуплені у рамках угоди про міжнародну закупівлю ліків (до прикладу, ми спостерігали шалене незадоволення пацієнтів медикаментами по онкології).

Щодо наявності вакцин в аптеках або лікарнях, то це питання мене хвилює так само як і решту пересічних українців. Минулого року я шукав вакцини: дзвонив інфекціоністам, головним спеціалістам. Я свідомо шукав вакцини, щоб зробити щеплення собі та своїй сім’ї. Втім цього року вирішив зробити експеримент:

Я буду вести себе як звичайний громадянин: спостерігати за інформаційним потоком для того, щоб ринок надав мені інформацію, яка розкриє питання: як, де, коли я можу вакцинуватися. Так, це в певній мірі безвідповідально, позаяк не факт, що така інформація взагалі з’явиться. Та я поставив для себе крайній термін експерименту: кінець жовтня – початок листопада. Якщо до того часу ніхто так і не повідомить українців (і мене в тому ж числі), де можна вакцинуватися, тоді я діятиму активніше і самостійно шукатиму можливість зробити щеплення.

До слова, ситуація з неналежним інформуванням українців щодо щеплення – це не конкретно проблема Міністерства охорони здоров’я. За це повинні відповідати управління на місцях, в регіонах України. Та чи вдасться їм належно організувати свою роботу – побачимо трішки згодом.

Читайте все новости по теме "Блог о жизни" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости