На порозі епідемій: чи є в Україні необхідні вакцини?

3.1т

Постанова Кабінету міністрів України № 557 від 23 серпня 2016 р. про затвердження переліку лікарських засобів та медичних виробів, які закуповуються на підставі угод щодо закупівлі із спеціалізованими організаціями, показує 100%-у потребу українців у лікарських засобах. У цій постанові також зазначено, скільки держава їх забезпечить наступного року.

Аналізуючи цей документ я помітив, що у майбутньому українські пацієнти будуть забезпечені вакцинами приблизно всього на 44% (тобто, по деяким новзологіям це буде 80-90%, а по деяким - 30-32%). Саме тому я планую з’ясувати, хто описував ці потреби і чому саме таким чином розподілена майбутня наявність вакцин, якщо заявлена потреба – 100%.

Та водночас, зважаючи на цю постанову Кабміну, розумію, що наступного року ми повинні бути у кращій ситуації стосовно наявності вакцин. Та на нормальний, європейський, рівень у цьому питанні ми вийдемо у 2018-2019 роках. Звісно, це за умови, якщо ситуація не зміниться і з кожним роком вакцини надалі закуповуватимуться у більшому і більшому об’ємі.

Аналізуючи питання вакцинації слід розуміти, що вона складається із двох частин:

1. Вакцинація персонально окремої конкретної особи (тут якість вакцинації відіграє дуже важливу роль);

2. Вакцинація спільноти (тут на рівні держави не важливо, якими вакцинами щеплювати, головне, щоб щеплення зробили якомога більше людей).

Ці частини слід чітко розрізняти і люди повинні розуміти, що якщо колективної вакцинації не буде і якщо буде зафіксований спалах якоїсь інфекції, то навіть щеплені люди не будуть забезпечені необхідними сервісами, у тому числі і медичними.

До прикладу, якщо буде епідемія, а медичні працівники не будуть щеплені від того чи іншого захворювання, то вони будуть у першій категорії ризику, як, наприклад поліцейські, водії громадського транспорту чи продавці. На жаль, на сьогодні не існує програм, які б охоплювали найбільш вразливі категорії населення. І доти, доки таких програм не буде, ми всі будемо у зоні ризику.

Саме тому слід розуміти, наскільки важливе щеплення. Особливо зараз, в осінню пору. До прикладу, від грипу вакцинуватися слід вже, аби в Україні не розпочалась епідемія. Більше того, для профілактики поширених сезонних інфекційних захворювань вакцин вистачає.

Читайте все новости по теме "Блог о жизни" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости