, view = metaData.view != null ? string.Join("|", metaData.view) : null})

Новий військовий союз Москви і Пекіна

29.6т

Головною подією святкування в російській столиці 70-річчя перемоги у Другій світовій війни спостерігачі вважають бойкот цивілізованого світу. Більшість запрошених на церемонію глав держав відмовилися приїхати через російську агресію проти України. І в результаті головним гостем московської церемонії став голова КНР Сі Цзіньпін, пише Віталій Портніков для "Радіо Свобода". Фактично через 70 років після перемоги у війні – а тоді Радянський Союз сприймався у ролі однієї зі світових держав – Росія робить нові кроки на шляху до перетворення себе на китайський сателіт.

Голова Китаю проводить у російській столиці аж три дні, а вже у вересні до Пекіна відправиться Володимир Путін. Теж святкувати ювілей перемоги у Другій світовій війні. У світі все серйозніше говорять про новий військовий союз Москви і Пекіна, при цьому Росія буде в цьому союзі молодшим братом.

Економічний потенціал Росії та Китаю – незважаючи на всі китайські проблеми останнього часу – навіть незручно порівнювати. Після сварки з Заходом Путін намагається знайти в Китаї економічну альтернативу, проте у самих керівників КНР великий вибір потенційних партнерів. І в результаті вони домовляються з росіянами на своїх умовах – доказом служить хоча б ціна, за якою "Газпром" збирається продавати сировину Пекіну і відмова Китаю від участі в будівництві газопроводу "Сила Сибіру". Його будуватимуть на гроші продавця, а не на гроші покупця.

Однак Росія цікавить Сі Цзіньпіна не тільки як продавець газу, але і як продавець зброї. Останнім часом Китай намагається утвердитися як регіональний лідер, посилює власні збройні сили, не боїться демонструвати готовність відстоювати територіальні претензії.

Лідери КНР продовжують із підозрою ставитися до військової співпраці Сполучених Штатів і Японії – не випадково зустріч голови КНР і президента Росії в Москві проходить невдовзі після переговорів президента США і прем’єра Японії у Вашингтоні. Барак Обама і Сінзо Абе обговорювали параметри майбутньої співпраці в Азії. Для Пекіна така дискусія і домовленості Вашингтона і Токіо – загроза власним амбіціям. І союзник в особі Росії, чия влада теж звикла всюди знаходити "руку Вашингтона", Пекіну не завадить. Тим більше, що після "революції парасольок" в Гонконзі Сі Цзіньпін явно бачить у борці з "кольоровими революціями" Путіні споріднену душу.

БЛОГИ ПУБЛИКУЮТСЯ В АВТОРСКОЙ СТИЛИСТИКЕ

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги