31 марта • обновлено в 17:35
МоваЯзык
Спорт Lady

/ Блоги - Новости шоу-бизнеса

Чому бійці АТО помирають після демобілізації

Турбота про збереження та зміцнення здоров'я військовослужбовців - обов'язок командирів (начальників). Стаття 11 ЗУ Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей (Риторична норма).

Часто бійці скаржаться (особливо, які перебувають в зоні АТО) , що їх не відпускають на лікування та обстеження до госпіталів. Лікують на місці пігулками, заспокійливим і т.д. Що робити?

1. Не терпіти і добиватись! Вже почала поступати сумна статистика смертей бійців, які померли через два – три місяці після демобілізації, при чому від хвороб, які були отримані під час перебування в зоні АТО, але які вчасно не були виявлені.

2. Такі пояснення від бійців, як: "а мені командир не дає направлення", "а мені медик дав таблетку і сказав, що пройде", "а мені сказали, що знімуть премію, якщо буду наполягати на лікуванні" – вирішуються шляхом звернення до вищестоящого командира, зверненням у ВСП, військову прокуратуру. При чому, таке звернення може ініціювати як сам військовослужбовець, так і член його сім’ї. Розумію, що мені легко тут говорити, попробуй розкажи це комбату там, на Сході, але це ваше життя і ваше здоров’я, не будете наполегливо настоювати, вибивати, вигризати, то… Якщо у вас дійсно є проблеми зі здоров’ям, не чекайте ускладнень – добивайтесь! Пам'ятайте!!! Тим хто "косить" , в разі встановлення факту симуляції, може загрожувати кримінальна відповідальність за ухилення від виконання обов'язків військової служби.

3. Направлення на медичний огляд проводиться військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби: (Пункт 6.1. Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, наказом Міністра оборони України 14.08.2008 N 402 ):

- прямими начальниками від командира окремої частини, йому рівних та вище;

- органами управління та підрозділів Військової служби правопорядку Збройних Сил України, прокуратурою, судом

- начальниками гарнізонів, штатних ВЛК, військових лікувальних закладів за місцем лікування,

- військовими комендантами гарнізонів

- військовими комісарами

Направлення на медичний огляд ВЛК, видане військовослужбовцю, обов'язкове до виконання!!!

4. Заради власного здоров’я, можна трохи і схитрувати. Якщо знаєте, що направлення в шпиталь не дадуть, візьміть 10 днів відпустки (за власний рахунок, щорічної,за сімейними обставинами – не має значення). Головне, щоб це була офіційна відпустка, а не під чесне слово. Прибувши до дому, стаєте на облік у військовому комісаріаті (ЗУ "Про Статут гарнізонної та вартової служб Збройних Сил України") йдете в поліклініку до лікаря (якщо зовсім зле, то викликайте "швидку допомогу"), який підтверджує, наприклад, у вас гіпертонічний криз, язву, грижу хребта і т.д. У військового комісара не буде в такому випадку варіантів, як направити вас в госпіталь, а госпіталю розпочати діагностику і лікування. Раджу повідомити свого командира телеграмою про те, що потрапили в шпиталь. Таке ж повідомлення повинен зробити і військовий комісар. В ході лікування, якщо у вас серйозна хвороба, начальник госпіталя за поданням начальника відділення може провести ВЛК.

Додаю контакти військово-медичного Департаменту Міноборони, де чекають ваших запитань, скарг, повідомлень і з ппиводу направлень і з приводу самого лікування.

e-mail : center_health@mil.gov.ua

03168, м. Київ, пр-кт Повітрофлотський, 6

Телефон чергового : (044) 520-07-64

Телефон довіри (гарячої лінії):(044) 454-41-55

Ты еще не читаешь наш Telegram? А зря! Подписывайся

Читайте все новости по теме "АТО на Донбассе" на OBOZREVATEL.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Коронавирус. Самое важное

Новости шоу

Топ-публикации

Топ-блоги