З Ліною Василівною я познайомилася заочно через книжку з її поезіями. Я тоді була ще студенткою. Вже не пам’ятаю, як ця книжка потрапила мені до рук. Просто помітила, як легко кладуться ці вірші на ноти. Взяла до рук гітару – і мелодія ніби сама народилася. Так з’явилася перша моя пісня, і була вона на вірші Ліни Костенко – "Осінній день, осінній день, осінній!". З того часу я завжди виконую її на своїх концертах.

З піснями Ліни Василівни я вперше вийшла на велику сцену. То було в Українському домі (тоді ще музей Леніна). Кінець 1980-х, люди ніби пробуджувалися після довгого і дурного сну. Багато синьо-жовтих прапорів – тоді ще незвичних і напівзаборонених. В руках у людей "самвидав" - привезена з Латвії газета "Атмода", котру розповсюджували на площі Жовтневої Революції (нині Майдан Незалежності). "Мого народу гілочка тернова"… Просвітлені обличчя людей, оплески, прапори, квіти. Стало дуже світло на серці, коли я дізналася, що Ліні Василівні подобаються пісні в моєму виконанні. З того часу пісні на вірші Ліни Костенко становлять істотну частину мого репертуару, мого життя. Вони є практично в кожному моєму диску і вони завжди - в моєму серці.

В моє життя увійшла не тільки поезія Ліни Василівни, але також і вона сама. Я пам’ятаю й ціную її підтримку у важкі для мене дні – коли киянам довелося вести багаторічні війни з незаконними забудовами біля Олександрівської лікарні, під час яких постраждав мій батько; коли мав місце "грубий наїзд" на Замок-музей Радомисль…Пісні на вірші Ліни Костенко стали моїм порятунком для душі. Треба було в ті часи десь душу заряджати… А сама Ліна Костенко - стала своєрідним камертоном моїх вчинків та кроків. Та залишається ним й у сьогоднішній непростий час.

Часто задавала собі питання - чому мовчала вона під час майдану і чому мовчить зараз? Насправді, мабуть Ліна Костенко давно і все нам сказала, тільки ми не розумні так її і не почули… А та збірочка, з якої все почалося, і досі в мене. Це одна з найдорожчих реліквій. І ніби знаю вже кожну літеру, кожну кому в ній, але щоразу знаходжу для себе щось нове. Мов намагаюся почути те, що можна почути лише душею.

19 березня – 85 роки тому народилася велика українська поетеса Ліна Костенко. Дорога Ліно Василівно! Щиро вітаю Вас із Днем Народження. Дякую Вам за все!

Читайте все новости по теме "Блог о жизни" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги