Чи стане "Яценюк.ТВ" суспільним і популярним?

6.9т

Запуск суспільного телебачення в Україні перетворився на суцільну піар-істерію з доволі амбітними планами, які озвучує не лише гендиректор Національної телекомпанії України Зураб Аласанія, а і вище керівництво країни, зокрема, прем’єр-міністр. До речі, доволі актуальна тема для нього в нинішній соціально-економічній ситуації…

Але мова не про те, а про суцільний піар замість реальної роботи.

Коли призначили З. Аласанію керівником НТКУ, він заявляв, що Перший національний, а по нім — суспільне телебачення мають триматися у першій п’ятірці найбільш рейтингових телеканалів. Натомість після його приходу рейтинг Першого національного обвалився майже вдвічі, а канал за результатами досліджень компанії Nielsen скотився до останніх позицій другої десятки. А у березні у вечірній час Перший національний взагалі опинився на 21-й позиції рейтингу, пропустивши перед собою "NLO-TV", "PlusPlus", "QTV". Отож, щодо популярності Першого каналу то, на жаль, окрім амбітних планів Аласанії, нічого досі не зроблено. Мало того, тільки погіршено.

Тепер кілька слів щодо суспільного тематичного наповнення. За логікою речей, державний Перший національний, єдиний в Україні телевізійний канал, що забезпечує покриття 97% території держави, мусив би за визначенням мати суспільне спрямування і виготовляти якісний, суспільно значимий і актуальний продукт. Натомість, як вже неодноразово відзначали експерти, жодного якісного рейтингового проекту Перший національний останнім часом не випустив.

По суті, цей канал перетворили на урядовий рупор, такий собі "Яценюк.ТВ", що транслює усі виступи прем’єра, наради міністрів, брифінги, засідання, позицію представників "Народного фронту" тощо. А потім у різних варіантах (передачах "Уряд на зв’язку з громадянами", "Включення з Кабміну", "Про головне", само собою – "Новини") це випускається в ефір.

Дійшло навіть до того, що в контексті ситуації із звинуваченнями у корупції на адресу Уряду, Перший національний навіть пожертвував "сімейним" часом на вихідних. Так, в останню неділю в той час, коли зазвичай державний канал має випускати в ефір якісь сімейні програми (бо на інших приватних каналах їх бракує), Першим національним транслювалось повторення брифінгу першого заступника міністра юстиції Наталії Севостьянової, яка розповідала про те, що всі звинувачення колишнього керівника Держфінінспекції Миколи Гордієнка на адресу Арсенія Яценюка є неправомірними.

Отож, на сьогодні можна констатувати, що Перший національний, який зараз взялися перетворювати на суспільний канал, занадто далекий від ідей суспільного мовлення. І чи зможе нинішнє керівництво НТКУ, яке за рік не спромоглося зробити для каналу нічого путнього, якось виправити ситуацію – буде видно з часом.

Але якщо воно хоче принаймні повернутися на позиції рейтингів хоча би річної давності, то їм треба першочергово відмовитись від концепції "Яценюк.ТВ", адже політичного самопіару народу вже вистачило.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости