УкрРус

Випадіння волосся. Коли варто звернутись до лікаря?

8.2т

Почалося! Сезонне випадіння волосся цього року почалося раніше. Зазвичай це кінець літа - початок осені, однак цьогоріч пацієнти зі скаргами почали приходити практично з самого початку серпня.  Співпадіння, подумав я собі, але коли в десятих числах у самого почало "лізти волосся" підчас миття, сушки феном і протягом дня, все стало на свої місця!

Наш організм так влаштований, що волосся випадає постійно, але є сезонні піки випадіння, найхарактерніший з яких - напочатку осені.

Достеменно не відомо, чому так відбувається, хоча так матінка природа турбується про нас, щоб основна маса волосся яке має випасти, випало восени і нове волосся яке прийде на зміну йому встигло вирости до зими, аби зігріти голову в холодну пору року.

Власне, мабуть, наш організм вирішив, що досить літа, і що вже починається осінь, а судячи із погоди за вікном, він і не особливо помилився :)

Взагалі, сезонне випадіння волосся, як і інші варіанти телогенового випадіння, слід розглядати, не як випадіння, адже на зміну старому волоссю приходить нове.

Як би не хотілось мати вплив на цю ситуацію, можна з упевненістю сказати, що ми не можемо запобігти чи зупинити це випадіння. Те волосся, що має змінитись - випаде і звільнить місце новому, яке буде рости наступні 3-6 років.

Волосся, що випадає, має на одному кінці характерне розширення - цибулинку, яка свідчиь про те, що волосся випало, а не обламалось.

Як правило посилене випадіння волосся відбувається близько 1 місяця, при цьому ми можемо втрачати більше ніж 100 волосин на день, і це не обов’язково означатиме, що "є проблема".

Коли варто звернутись до лікаря?

1. Якщо випадіння триває кілька місяців, у всіх родичів та знайомих вже перестало випадати волосся, а у вас продовжується.

2. Якщо ви бачите, що у вас випадає коротке волосся довжиною до 20см (мова про власне коротке волосся, а не про обстрижене у перукарні чи обломане. Таке волосся має з одного боку цибулинку, а з іншого загострений кінець)

3. Якщо ви помітили суттєву втрату волосся. Коли ми втрачаємо 1/3 чи 1/2 волосся (товщина коси чи хвостика зменшилась в рази), то тут очевидно є ще щось окрім сезонного випадіння. 

4. Якщо за останні півроку у вас були операції з наркозом, хвороби з високою температурою, важкі травми, кровотечі.

5. Якщо є серйозні хронічні захворювання, які можуть впливати на випадіння волосся (порушення функції щитоподібної залози, проблеми з жіночими чи чоловічими гормонами, хвороби обміну речовин, хронічні захворювання печінки, тощо)

6. Якщо ви знаходитесь на жорстких дієтах в тому числі практикуєте вегетаріанство.

7. Якщо тип випадіння волосся не характерний для сезонного (волосся виадає не рівномірно, а з’являються зони облисіння)

8. Якщо випадіння супроводжується булючістю чи іншими дискомфортними явищами в шкірі голови та/або супроводжується висипом на шкірі голови.

При наявності обтяжуючих факторів сезонне випадіння протікатиме важче, довше, а об’єм зачіски ризикує зменшитись більш суттєво, тому якщо є сумніви, краще звернутись до лікаря, щоб потім спати спокійно.

Присоединяйтесь к группам "Обозреватель Блоги" на Facebook и VKontakte, следите за обновлениями!

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Наши блоги