Випадіння волосся. Коли варто звернутись до лікаря?

7.3т

Почалося! Сезонне випадіння волосся цього року почалося раніше. Зазвичай це кінець літа - початок осені, однак цьогоріч пацієнти зі скаргами почали приходити практично з самого початку серпня.  Співпадіння, подумав я собі, але коли в десятих числах у самого почало "лізти волосся" підчас миття, сушки феном і протягом дня, все стало на свої місця!

Наш організм так влаштований, що волосся випадає постійно, але є сезонні піки випадіння, найхарактерніший з яких - напочатку осені.

Достеменно не відомо, чому так відбувається, хоча так матінка природа турбується про нас, щоб основна маса волосся яке має випасти, випало восени і нове волосся яке прийде на зміну йому встигло вирости до зими, аби зігріти голову в холодну пору року.

Власне, мабуть, наш організм вирішив, що досить літа, і що вже починається осінь, а судячи із погоди за вікном, він і не особливо помилився :)

Взагалі, сезонне випадіння волосся, як і інші варіанти телогенового випадіння, слід розглядати, не як випадіння, адже на зміну старому волоссю приходить нове.

Як би не хотілось мати вплив на цю ситуацію, можна з упевненістю сказати, що ми не можемо запобігти чи зупинити це випадіння. Те волосся, що має змінитись - випаде і звільнить місце новому, яке буде рости наступні 3-6 років.

Волосся, що випадає, має на одному кінці характерне розширення - цибулинку, яка свідчиь про те, що волосся випало, а не обламалось.

Як правило посилене випадіння волосся відбувається близько 1 місяця, при цьому ми можемо втрачати більше ніж 100 волосин на день, і це не обов’язково означатиме, що "є проблема".

Коли варто звернутись до лікаря?

1. Якщо випадіння триває кілька місяців, у всіх родичів та знайомих вже перестало випадати волосся, а у вас продовжується.

2. Якщо ви бачите, що у вас випадає коротке волосся довжиною до 20см (мова про власне коротке волосся, а не про обстрижене у перукарні чи обломане. Таке волосся має з одного боку цибулинку, а з іншого загострений кінець)

3. Якщо ви помітили суттєву втрату волосся. Коли ми втрачаємо 1/3 чи 1/2 волосся (товщина коси чи хвостика зменшилась в рази), то тут очевидно є ще щось окрім сезонного випадіння. 

4. Якщо за останні півроку у вас були операції з наркозом, хвороби з високою температурою, важкі травми, кровотечі.

5. Якщо є серйозні хронічні захворювання, які можуть впливати на випадіння волосся (порушення функції щитоподібної залози, проблеми з жіночими чи чоловічими гормонами, хвороби обміну речовин, хронічні захворювання печінки, тощо)

6. Якщо ви знаходитесь на жорстких дієтах в тому числі практикуєте вегетаріанство.

7. Якщо тип випадіння волосся не характерний для сезонного (волосся виадає не рівномірно, а з’являються зони облисіння)

8. Якщо випадіння супроводжується булючістю чи іншими дискомфортними явищами в шкірі голови та/або супроводжується висипом на шкірі голови.

При наявності обтяжуючих факторів сезонне випадіння протікатиме важче, довше, а об’єм зачіски ризикує зменшитись більш суттєво, тому якщо є сумніви, краще звернутись до лікаря, щоб потім спати спокійно.

Читайте все новости по теме "Женский блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости