2 апреля • обновлено в 22:08
МоваЯзык
Спорт Lady

/ Блоги - Новости шоу-бизнеса

Землі учасників АТО за безцінь скуповуються місцевими феодалами?

10.1т

Останнім часом активно пропагується державна програма з безоплатного відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва учасникам АТО.

Фактично, у звітах голів обласних чи районних державних адміністрацій це - чи не поодинока успішна програма адаптації у повоєнний період захисників України та надання їм соціальної допомоги.

Цифри виділення гектарів земель у деяких областях просто вражають. Наприклад, повідомляється, що у Вінницькій області для учасників АТО передбачено виділення 4630 га земель, у Черкаській – майже 4200 га, на Волині - біля 2 тисяч га…

Водночас, як засвідчує попередній аналіз ситуації, у багатьох областях діють традиційні земельні схеми, які свого часу активно використовував Черновецький та його "молода команда": коли земля оформлювалась на підставних осіб (студентів), які за символічну суму відмовлялися від права володіння нею і одночасно писали дві заяви: про прохання на виділення землі та про відмову від цієї ділянки на користь третіх осіб.

Сьогодні можна із впевненістю сказати, що подібна схема використовується у багатьох регіонах, де для учасників АТО пропонується або просто конкретна сума "відступних", або іншого роду "допомога".

Зрозуміло, що цифри такої "компенсації" за землю є абсолютно неадекватними реальній її вартості, а тому місцеві феодали, чиновники чи наближені до них бізнесмени, фактично, за безцінь скуповують землі нібито учасників АТО.

Цілком очевидно, що сьогодні необхідно провести інвентаризацію виконання цієї державної програми і перевірити, наскільки реальні власники вже виділених державою земельних ділянок відповідають прізвищам учасників АТО, на які вони, власне, і виділялися. І у разі виявлення невідповідностей та порушень, очевидно, уряд та правоохоронні органи мусять відреагувати на це належним чином.

Саме це дасть можливість зрозуміти, чи варто говорити про системну земельну оборудку в масштабах країни або про поодинокі регіональні факти, коли під прикриттям допомоги захисникам України місцева "земельна мафія" збагачується на тисячі гектарів.

Только в нашем Instagram вы узнаете все секреты Винника!

Читайте все новости по теме "Блог о жизни" на OBOZREVATEL.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Коронавирус. Самое важное

Новости шоу

Топ-публикации

Топ-блоги