Україна досі прощається з імперією зла

Україна виходить із СССР

Сьогодні ми згадуємо далекий 1991-й рік. Адже 25 років тому українці вперше одноголосно сказали "так" державності на Всеукраїнському референдумі. Це символічна дата для кожного з нас. Особливо нині, коли Москва брутально забрала Крим, коли змагаємось із ворогом на східних кордонах. Знову, як і 25 років тому, боремось за свою самостійність, за право "бути" на геополітичній карті світу.

Видео дня

Пригадую як в далекому 1991 році у Львові, напередодні референдуму, разом з батьками агітував ( як і мільйони українців) за незалежність. Ми тоді роздавали листівки на вулицях, щойно надруковані, "свіженькі". Запах фарби не встигав вивітрюватись і цей запах досі асоціюється з запахом свободи. "Європейська держава за можливостями, московська колонія за становищем" - писалось на тих агітках. І я, школяр,не розуміючи, що таке справжня свобода та яка її ціна, уже відчував, що відбувається щось величне.

Який звук незалежності? Це радість батьків, людей на вулицях, які 1 грудня вийшли на демонстрації, пішли на виборчі дільниці обирати, зокрема, і першого президента. Вперше масово – з жовто-блакитними стягами, стрічками. Це був звук щастя і прощання з "імперією зла" - СРСР. З того часу минули десятиліття, але оцей перший крок України на шляху до своєї незалежності не забуду ніколи. У мирний спосіб здобули право на самостійну державу.

На жаль, сьогодні ціною життя наших солдатів відстоюємо це право на Донбасі. Вірю, що здобудемо перемогу у цій боротьбі. По-іншому бути не може. "Європейська за можливостями, європейська за становищем" - на такий лейтмотив заслуговує наша країна, кожен з нас.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...