ПолитикаЭкономика

США здивували

10.7т

Дещо поки неочікувана інформація (Державний секретар США Рекс Тіллерсон може наступного місяця пропустити зустріч очільників МЗС країн-членів НАТО та поїхати до Росії. – Ред.), але спробуємо розібратись. Якщо це дійсно так, то виглядає достатньо дивно: відстежується контекст певного виклику Північно-Атлантичному Альянсу, в якому Сполучені Штати при всій рівності членів, безумовно, є лідером. Отже цікавою буде реакція членів НАТО! Така інформація не зв’язується з останніми заявами президента Трампа. Зокрема, про вірність його північно-атлантичним цінностям, північно-атлантичній спільноті, північно-атлантичній солідарності. Нещодавня зустріч з Ангелою Меркель це теж підтверджувала.

Основний меседж – це здивування.

Хоча якщо дивитись на заяви, які лунали ще під час виборчої кампанії (Трампа. – Ред.), певні сумніви щодо спроможності і доцільності існування навіть НАТО, то можливо і не так дивно. І ще також в контексті заяв ще до виборів – бажання відновити відносини з Росією.

Мені здається, що в такому вигляді це виглядає викликом. За великим рахунком, можливо, таким чином (США хочуть. – Ред.) спланувати свою діяльність, щоб взяти участь у зустрічі міністрів закордонних справ країн Альянсу, і якщо є потреба - поїхати до Росії.

Стосовно Росії, то дійсно дуже важко щось спрогнозувати. Останні тижні ми слухали з Вашингтону доволі різку реакцію на дії Росії, на невизнання в ніякому випадку анексії Криму (заяви представниці США в ООН).

Така ситуація ще більше заплутує міжнародну обстановку, і важко прогнозувати щось. Але все ж таки я би зачекав завершення перших 100 днів президенства Трампа, і тоді можливо більш ґрунтовно, впевнено казати про подальшу перспективу розвитку міжнародних відносин, міжнародної безпеки, і відповідно, вплив усього цього на ситуацію російської агресії в Україну.

Поки лише можу процитувати героя "17 миттєвостей весни" шефа гестапо Мюллера, який сказав: "Ясність – це одна з форм повного туману".

Читайте все новости по теме "Блог о событиях в мире" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Новые
Старые
Лучшие
Худшие

Наши блоги