, view = metaData.view != null ? string.Join("|", metaData.view) : null})

Терористи і нооскоп

47

Привертати увагу міжнародної спільноти до наших проблем, наполягати на правильній постановці питань та вірному розставленні акцентів можна і потрібно у різний спосіб. Наші емоції і думки в соціальних мережах мають безперечний сенс у формуванні громадської думки та підтримки готовності до позитивних дій. Вплив мотивованих і аргументованих публікацій в поважних виданнях також важко переоцінити. Але не можна нехтувати і науково обґрунтованими експертними висновками, результатами наукових досліджень. Зокрема, нагадаю, що консолідовані політичні дії в галузі кліматичних змін розпочалися лише після всебічного наукового дослідження, обґрунтування цієї проблеми і публікації результатів досліджень. Отже, роль науковців у прийнятті політичних рішень є вагомою, а відповідальність – суттєвою, - пише Юрій Костюченко у своєму блозі у виданні "День".

На жаль, наша доволі консервативна і традиційно інертна наукова система виявилася не повністю готовою до викликів часу: традиційна нестача ресурсів, архаїчність підходів, слабкість міждисциплінарних зв’язків, особливо в соціальних науках – суттєво позначилися на спроможності адекватно зреагувати на соціально-політичні та військово-політичні реалії. В першу чергу – на міжнародному рівні. Втім, ситуація потроху виправляється.

Завдяки співпраці з волонтерами та допомозі колег – науковців і журналістів – навіть ми з командою вчених з різних країн готуємо в американському видавництві монографію з питань протидії тероризму і аналізу конфліктів "Threat Mitigation and Detection of Cyber Warfare and Terrorism", в якій за нашим авторством описуються деякі аспекти нашого конфлікту.

Цьому опису присвячено окремий розділ "Methods and tools of big data analysis for terroristic behavior study and threat identification: illegal armed groups during the conflict in Donbas region (East Ukraine) in period 2014-2015".

Ми запропонували методики пошуку, збору та аналізу даних для вивчення такого роду (гібридних) конфліктів та зробили висновки щодо характеру діяльності нашого противника та поведінки залучених у конфлікт груп. На це нам знадобилося багато часу і ресурсів, і робота як така ще далека від завершення.

Навіть не буду розповідати, якій спротив в міжнародному експертному середовищі – переважно вихованому на лівому дискурсі - викликає спроба звинувачень в тероризмі "багаторічного поважного партнера" - кремлівського керівництва. Але за кілька місяців ми довели свою точку зору, пройшли багатоступеневі процедури експертиз і "peer-review". І науковий авторитет нашої академії, на відсутність якого так люблять посилатися її критики, тут нам неабияк допоміг.

Не стану також переказувати, наскільки лякаються наші науковці перспективи бути залученими до "антиросійських" досліджень – виявилося, що для багатьох з нас репутація в офіційному російському науковому середовищі все ще вагоміша за безпеку своєї країни. Отже, процес підготовки публікацій був непростим і довгим. Власне, він ще триває, хоча і вийшов на завершальний етап.

Також одночасно має вийти наша стаття "Toward approaches to big data analysis for terroristic behavior identification: child soldiers in illegal armed groups during the conflict in Donbas region (East Ukraine)" в міжнародному науковому журналі з питань протидії тероризму, присвячена аналізу участі неповнолітніх в незаконних збройних формуваннях ОРДІЛО.

Отже, вчені працюють. Кожен на своїй ділянці нашої спільної справи.

І власне, що я ще хотів зазначити: щоб контролювати поведінку окремих груп в межах конфлікту та ідентифікувати окремі типи загроз ми використовуємо, зокрема, дані соціальних мереж. Під цю задачу було розроблено кілька алгоритмів, проведено великі обсяги роботи з пошуку, фільтрації та регуляризації даних, запропоновано методи інтерпретації тощо. В результаті ми отримали певний інструмент, якій і використали для визначення та прогнозування параметрів небезпеки.

Читайте все новости по теме "Российско-украинский конфликт" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги