УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Блог | Путін у Парижі спробує зняти санкції з Росії

Путін у Парижі спробує зняти санкції з Росії

Крізь ізоляцію Москви та нинішнє загострення відносин Заходу з Росією, пов’язане з доповіддю про результати розслідування трагедії малайзійського лайнера, російськими атаками проти мирного населення в Сирії і призупинення Кремлем угоди про утилізацію плутонію, можна прогледіти й промінь, який начебто має прорвати цю ізоляцію. Це запланований на 19 жовтня візит Путіна до Франції. Проте, шанси Росії на сьогодні можна оцінити як низькі.

Видео дня

Візит Путіна у Париж стане його четвертим цьогорічним виїздом у Європу, після візитів у Грецію 27-28 травня, Фінляндію 1 липня та Словенію 30 липня. Цей візит був підтверджений під час зустрічі французького президента Франсуа Олланда з Володимиром Путіним 4 вересня у Китаї, в рамках Саміту лідерів "Великої двадцятки". Олланд повідомив, що в програмі візиту, ініційованого ним особисто, "передбачається низка символічних жестів, у тому числі й інавгурація Російського центру".

Приїзд російського лідера може стати важливим кроком для Росії у подоланні міжнародної ізоляції та політики санкцій. Не даремно ж він проходить напередодні саміту глав країн й урядів Європейського Союзу (засідання Європейської Ради), який розпочнеться вже наступного після візиту Путіна дня – 20-21 жовтня . На цьому саміті планується обговорення проекту рішення про продовження чи скасування санкцій ЄС проти Росії. Тож Олланд буде "персоною підвищеної уваги" для інших лідерів Євросоюзу, адже він стане носієм останніх меседжів від Кремлівського лідера.

Читайте: Путин превзошел самого себя

Без сумніву, Путін буде переконувати французького президента у необхідності зняття санкцій з Росії, у "виключно миролюбній" політиці Кремля, у стратегічному партнерстві Росії з Францією і Євросоюзом, у "непричетності" Росії до конфлікту на сході України. Тому слід очікувати, що до свого візиту Путін зробить якісь демонстраційні кроки з начебто виконання Мінських домовленостей, або ж провокації із подальшими сфабрикованими звинуваченнями на адресу України.

Однак, на сьогодні цього вже буде мало. Франція кволо опікується конфліктом на сході України, незважаючи на її участь у Нормандському форматі. Підтвердженням цьому є і періодичність висвітлення подій на Донбасі у французьких ЗМІ, і позитивні для Москви цьогорічні резолюції обох палат французького парламенту щодо санкцій проти РФ, і частота включення питання російсько-українського конфлікту до порядку денного вищих державних органів країни. Наприклад, на засіданні Ради національної безпеки і оборони Франції 5 жовтня 2016 року питання України взагалі не було внесене у порядок денний. Натомість, більша частина цього засідання була присвячена Сирії.

Врегулювання ситуації в Сирії та дестабілізуюча роль Кремля більше вплине на рішення Франції щодо санкцій проти Росії, ніж виконання чи невиконання Мінських домовленостей. На це є декілька причин.

Читайте: Чем кончится для Путина игра в "плохого мальчика"

По-перше, Франція проводить військову операцію "Шаммаль" (Chammal), яка є складовою операції міжнародної коаліції з протидії ІДІЛ в Іраку і Сирії. У цій операції залучені близько 1 тисячі французьких військовослужбовців і 14 бойових літаків на постійній основі та авіаносець "Шарль де Голь" на непостійній основі. Тож дії Росії, спрямовані не проти ІДІЛ, а на підтримку Асада, якого у Франції визнали міжнародним злочинцем, викликають щонайменше стурбованість у Парижі.

По-друге, війна в Сирії спричинила потік сирійських біженців до Європи, які також добрались і до Франції. Із 317 тисяч мігрантів, які з початку 2016 року прибули до Європи (28% є вихідцями із Сирії), близько 20 тисяч були розподілені у Францію, що викликає серйозну стурбованість керівництва країни і місцевого населення. У Парижі висловлюють незадоволення діями Росії в Сирії, перш за все – російськими бомбардуваннями цивільних об’єктів в Аллепо, які спричиняють гуманітарну катастрофу та посилення міграційних потоків до Європи.

По-третє, за останні два роки Франція зіткнулась з низкою терактів, які забрали щонайменше 225 життів, і до яких причетна ІДІЛ. Тому боротьба з тероризмом, зокрема міжнародно визнаною терористичною організацією "Ісламська держава", є головним пріоритетом політики безпеки країни. Залучення Росії до знищення сирійських опозиційних військ, які боряться з ІДІЛ у Сирії, викликає роздратування офіційного Парижу та спонукає до переоцінки співробітництва з Москвою на міжнародній арені.

Читайте: Как Путин разбушевался

Отже візит Путіна у Париж, який планується вже через два тижні, може стати для Росії важливою спробою розірвати ланцюг санкцій Євросоюзу. Однак, шанси Кремля є вкрай низькими, оскільки Путін допустився незворотних помилок як в Україні, продовжуючи уникати виконання Мінських домовленостей, так і, найголовніше, у Сирії. Останній фактор буде визначальним для Франції та низки інших країн ЄС у прийнятті рішення про продовження політики санкцій проти Росії.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...