УкрРус

Бюджетна чверть пройдена: динаміка погіршилася

Читати українською
  • Бюджетна чверть пройдена: динаміка погіршилася | фото 1
    1/1

Показники першого кварталу нинішнього року не виглядають так оптимістично, як це демонстрував стартовий місяць року (січень). За січень-березень до загального фонду державного бюджету надійшло 121,4 млрд. грн. Це на 13% перевищує значення показника відповідного періоду минулого року (107,4 млрд. грн.).

Така динаміка знаходиться в межах передбаченогозаконом про бюджет зростання - 11,7%. Проте така відповідність утримується за рахунок січня. В лютому і березні динаміка надходжень істотно погіршилася (див. мал.). Якщо ж узяти до уваги окремо показники лютого і березня, то ні в лютому, ні в березні виконання бюджету не відповідало затвердженій законом динаміці (3,7% у лютому, 8,2 – у березні).

Задля об’єктивності варто зазначити, що у першому кварталі поточного року не здійснював відрахувань до бюджету НБУ (за законом за 2016 рік він повинен перерахувати у казну 38 млрд. грн.) Це занижує показник надходжень, але не змінює, на жаль, загальної тенденції істотного погіршення бюджетних надходжень.

Присоединяйтесь к группам "Обозреватель Блоги" на Facebook и VKontakte, следите за обновлениями!

Наши блоги