Лукашенко і Захід: чи відрізняється сліпота від недалекоглядності?

4.1т

Агентство Ройтерз інформуєм, що ближчими днями в ЄС обговорюватиметься та, можливо, буде прийняте рішення щодо скасування частини санкцій проти Білорусі.

Мовляв, випустив Лукашенко кілька політичних в'язнів, запропонував Мінськ для переговорів по українсько-російській війні - все, бінго!, він відкрився для Заходу, і його відразу ж "потрібно заохочувати".

Ось тут і постає питання: такий спосіб мислення - це сліпота чи недалекоглядність? Чи це поведінка у стилі ільфо-петровського "сором'язливого крадія"?

Адже усі розуміють, що Білорусь не перестала бути військово-політичним союзником Росії.

Усі знають, що в Білорусі не змінено жодного закону, які б теоретично могли би прислужитися росту демократії чи хоча б якогось послаблення політичної диктатури. Жодних послаблень політичним опоненетам, для ЗМІ, громадянського суспільство. Ніяких змін у питанні законності і легітимності білоруської влади.

Та і звільнення кількох політичних в'язнів - це що, досягнення? Що Лукашенко кошеня, яке потрібно гладити і заохочувати, що воно випорожнилось у лоток, а не в кутку квартири?

Політичних в'язків не повинно бути взагалі, апріорі, за будь-яких обставин. То який такий глибокий сенс у заохоченні Лукашенка, який просто визнав свої злочини. Визнав. Лише це. Звільнення політв'язнів не є зміною політичного режиму. Адже в країні не змінилось нічого, що гарантувало б, що нові політичні в'язні не з'являться через пару годин.

Лукашенку просто потрібні гроші. І Росія не може їх дати. То невже у далекоглядних і мудрих політиків бажання "останнього диктатора Європи" отримати доступ до фінансових ресурсів ЄС повинно викликати бажання надати цей доступ без будь-яких серйозних зобов'язань з боку Лукашенка?

Ну, і знову ж таки - яке ми маємо право не думати, а навіщо Лукашенку гроші? На соцвиплати? Навіть якщо прикинутися наївним і зробити вигляд, що повірив у цю галіматью, то проїдання грошей - не найкращий спосіб їх витратити. Але ж ситуація зовсім інакша! Гроші Лукашенко витратить на зміцнення свого режиму!

Якщо якісь соцііальні виплати і будуть зроблені, то в першу чергу для гігантського карального і жандармського апарату маленької республіки. Тобто на тих, хто причетні найбільше до порушення прав людини, катувань, політично мотивованих зникнень і загадкових смертей опозиціонерів.

Оці європейські "прагматики", яким усе потрібно "заохочувати" різноманітних варварів, небезпечні ще й тим, що наступним "заохоченим" стане Путін, який трошки зменшить темпи руйнувань і вбивства України, щоб створити ілюзію виконання Мінських домовленостей. Європейські прихильники "реал політік" невдовзі наполягатимуть на скасуванні санкцій проти Росії, бо Путін вбиватиме двох українців не щодня, а раз на тиждень.

Немає ніяких сумнівів - Лукашенко і Путін, це не пухнасті кошенята, яких господарі цьомають у носик за правильне розуміння правил санітарії в міській квартирі. Це два матьорих котища (щоб не вживати слова "мурла"), які і харчі зі столу вкрадуть, і купу гною в найнесподіванішому місці залишать.

То які вони, європейські "прагматики" - сліпі чи недальновидні?

Читайте все новости по теме "Блог о событиях в мире" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости