"Хрущовізація" Росії

15.9т

Що очікує Росію після фізичного відходу Путіна чи його відсторонення від влади?

Найбільш комфортним для світу загалом та України зокрема була би так звана "відлига", яку пов’язують з іменем Микити Хрущова. Після смерті Сталіна він на з’їзді КПРС розвінчав культ його особи.

Країна пішла іншим шляхом, хоча прояви сталінізму залишилися й досі.

За Конституцією Російської Федерації, правонаступником Путіна є прем’єр-міністр. Чи зможе Дмитро Медведєв виконати функцію Микити Хрущова у сучасних умовах? І так, і ні.

Всі розуміють, що Медведєв, навіть виконуючи президентські функції, був підставною особою. Головним ляльководом цієї маріонетки неодмінно виступав Володимир Путін. Навіть під час війни Росії з Грузією Медведєву відвели представницьку функцію, а головним виконавцем агресії був тодішній прем’єр-міністр Володимир Путін.

Дмитро Медведєв, узявши владу в свої руки, міг би здійснити м’яку "відлигу", в дечому відхрестившись від ганебної і вбивчої політики Путіна. При цьому не слід забувати, що він сам був виконавцем його злочинних наказів. Так свого часу діяв Хрущов, але тоді громадськість не знала, що й він був гвинтиком у страшній сталінській системі й особисто тисячами відправляв людей на страту. Це вже в роки горбачовської перебудови люди дізналися правду. Нині важко від когось приховати справжню роль Медведєва у проведенні путінської політики. Він виступив не лише її головним виконавцем, а й у значній мірі разом з шефом будував цю політику.

Тому важко спрогнозувати, що Медведєв так швидко "прозріє", "покається" за зроблене і різко розкритикує Путіна. Це може бути здійснене лише під тиском міжнародної громадськості, бо не доводиться сподіватися на внутрішню опозицію, яка все ще ніяк не може оговтатися після вбивства Бориса Нємцова. Та що й там говорити про опонентів нинішньому кривавому путінському режиму, якщо одна з її знакових фігур – Навальний – реально переконаний, що Крим на законних підставах повернувся до Росії. Тим більше не слід сподіватися від Медведєва визнання "історичної помилки" Путіна щодо Криму.

У нинішніх умовах Медведєв аж ніяк не тягне на реформатора. Росія би пішла за новим лідером, якби відчула його реформаторські потуги насамперед у галузі економіки. Про це недвозначно щодня трублять російські засоби масової інформації одразу після того, як "зник" Путін. Може, той, хто фактично нині уже керує Росією, дає знак росіянам, що Путін не готовий розв’язати економічні проблеми, але ще не поспішає назвати нового лідера, який би міг це зробити?

І все ж я сумніваюсь, що у Росії може статися "відлига" на кшталт хрущовської. Занадто багато "яструбів" завелося у вищих ешелонах російської влади. Вони готові на смерть заклювати будь-якого "голуба", але добре знають, що подібних сміливців нема.

Відхід Путіна від влади може бути кривавим або більш "цивілізованим", коли постраждає мінімум людей. Усе залежить від того, як налаштовані спецслужби, які продовжують відігравати чи не найвирішальнішу роль у Росії. Є в їхній структурі люди, які розуміють, що божевільна ідея Путіна володіти всім світом може призвести до знищення планети Земля, тому робитимуть усе необхідне, аби зупинити маніяка.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости